Německý úřad dal za pravdu Xiaomi. Firma žádným způsobem necenzuruje obsah ve svých telefonech

Německý spolkový úřad pro bezpečnost informačních techniky (BSI) oznámil, že dokončil audit chytrých telefonů Xiaomi. S ním začal na podzim v návaznosti na kauzu, kdy Litva zveřejnila studii o tom, že některé smartphony Xiaomi mohou cenzurovat obsah. Proti tomu se výrobce již v září okamžitě ohradil a vše odmítl.

Nyní po dokončení auditu dalo BSI společnosti Xiaomi za pravdu. Podle mluvčího úřadu nebyly podle testů identifikovány žádné anomálie, které by vyžadovaly další šetření nebo jiná opatření. Úřad se zaměřil přímo i na filtry, které podle původní studie z Litvy měly odstraňovat konzumovaný obsah a blokovat výrazy spojené se svobodou Tibetu, nezávislostí Tchaj-wanu, bojem za demokracii a dalšími, v Číně kontroverzními pojmy. Žádné z těchto filtrů podle BSI nebyly během auditu odhaleny.

Xiaomi zjištění úřadu samozřejmě kvituje. Podle mluvčího společnosti potvrdila to, co firma tvrdí od začátku. Tedy že jedná transparentně a hlavně s ohledem na soukromí a bezpečnost svých zákazníků.

Otázkou zůstává, co bude nyní následovat. Tvrzení Litvy totiž bylo velmi sebejisté a mohlo poškodit dobrou pověst Xiaomi. Není tedy vyloučené, že společnost proti místnímu úřadu podnikne patřičné právní kroky. V každém případě nové výsledky přinášejí na celou kauzu nový pohled a mohou uklidnit ty, kteří po zářijovém prohlášení nad pořízením těchto telefonů váhali.

Aktuální vlajkový model Xiaomi 12:

Diskuze (28) Další článek: Recenze mobilu Samsung Galaxy S21 FE. Trumfy jsou dané, cena ale není tak lákavá jako u předchůdce

Témata článku: Xiaomi, iPhone, Android, Smartphony, iOS, Čína, Německo, Cenzura, Legislativa, Německý úřad, Tibet, BSI, Úřad, Audit, Obsah, F +, Litva, Tchaj-wan, Telefon, Pravda, Telefony s iOS na Heureka.cz