Nenechte se sledovat Mapami Google. Díky tomuto fíglu nezjistí, kde jste

Je to velké téma posledních měsíců – bezpečnostní štítky. S iOS 14.5 přichází velká revoluce ohledně sledování uživatele. Každý se bude moci rozhodnout, jestli si nechá cílenou reklamu zasílat i nadále, nebo ji odmítne. Vše je provázané se vším, v případě Map Google nejen s vaší aktuální polohou, ale i tou minulou.

Apple chce transparentnost. Chce, aby každý uživatel věděl, jaká data o něm kdo sbírá. Jenže o peníze zde jde v první řadě a nikdo vyloženě netouží po tom přiznat, že monitoruje každý váš pohyb, aby vás tím neztratil. Jenže vývojáři nyní musí s pravdou ven, ať už na tom tratí, nebo si naopak uživatele svým vstřícným přístupem získají.

Samozřejmě se o to snaží i Google, i když ne na první dobrou. Uživateli jeho Map nabízí dvě možnosti, jak jím nebýt sledován. První je Anonymní režim, který je poměrně po ruce, protože jej najdete ihned po výběru své profilové fotografie. V něm se o vás neukládají data, ale musíte zde počítat i s omezeními, která jsou však vzhledem k logice funkce opodstatněná – nenajdete zde dojíždění, nemůžete ukládat a sdílet lokality, nenajdete historii, není ani přítomen off-line režim.

Druhou možností je mazání informací na časové ose. Ta už se hledá hůře. Pod ikonou svého profilu zvolte nabídku Vaše časová osa. Zde vidíte rozložení vašeho pohybu dle času, tedy to, kde Google ví, že jste byli, a to dokonce i kdy. Po volbě tří teček zde můžete vybrat Nastavení a ochrana soukromí. Lze zde nejen jednorázově smazat celou historii, ale nechat ji mazat i automaticky po zvoleném časovém intervalu. Tímto Mapám Google, ale i dalším navázaným službám, zatnete tipec v tom, aby věděla, kde se nacházíte a podle toho vám předkládala nejen cílenou reklamu.

Via Forbes

Diskuze (44) Další článek: Týden mobilně: Konflikt Facebook vs. Apple. V jeho centru je soukromí uživatelů

Témata článku: Reklama, Historie, Google Mapy, Soukromí, Pohyb, Fígl, Revoluce, Data, Mapa, Uživatelé


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz