Není Flip jako Flip. Tohle tlačítkové véčko Nokia znovu hraje na nostalgickou notu, ale aspoň umí 4G

Pro novodobé véčkové telefony se vžilo označení Flip. Vděčíme za to zejména Samsungu, jehož Galaxy Z Flip ovládl kategorii véčkových smartphonů s flexibilním displejem. Stejný přídomek Flip ale mohou jiní výrobci používat pro klasická stará véčka s tlačítkovou klávesnicí a také nedotykovým a rozhodně neohebným displejem.

Klepněte pro větší obrázek

Je to i příklad výrobce HMD Global, jenž drží licenci finské Nokie na výrobu telefonů. Nejnovější model v portfoliu má název Nokia 2760 Flip, výrobce jej zatím prodává pouze ve Spojených státech, a to za pouhých 19 dolarů. Telefon přitom není tak úplně hloupý. Jde o šestý model Nokia, který používá „polochytrou“ platformu KaiOS, díky níž má zařízení mimo jiné přístup k sítím 4G a také několika aplikacím.

Procesor od Qualcommu a Wi-Fi

V telefonu konkrétně běží KaiOS 3.1, který proti předchozí verzi 2.5 zaznamenal více změn a ne všechny aplikace jsou kompatibilní. Takto bohužel novější telefony s KaiOS (od verze 3.0) přišly například o oblíbenou aplikaci WhatsApp, u které teď není jasné, zda se na novou verzi platformy znovu dostane. Celkově je ale nabídka aplikací pro KaiOS mnohem širší než u zcela „hloupých“ telefonů a už přesáhla hranici tisíce titulů.

Co se týče samotného telefonu, ten nabídne po rozložení hlavní 2,8palcový nedotykový QVGA displej. Sekundární vnější displej se rozprostírá na úhlopříčce 1,8 palce při rozlišení 128 × 160 bodů. Poměrně štědré je rozlišení fotoaparátu s 5Mpx senzorem, vystačit si musíme bez automatického doostřování, ale na LED blesk výrobce nezapomněl.

Telefonu neschází GPS, 3,5mm jack, Bluetooth 4.2 a připojí se dokonce i na Wi-Fi (802.11 b/g/n). Příjemným překvapením je použití dobíjecího USB-C konektoru, hloupé telefony obvykle bývají sbírkou dnes už morálně zastaralého microUSB. Vyměnitelná baterie nabídne vzhledem k rozměrům zařízení poměrně štědrou kapacitu 1 450 mAh. Telefon si vystačí s 512 MB RAM a 4 GB vnitřního úložiště, výkon dodává procesor Qualcomm Snapdragon 205.

Nokia 2760 Flip na představovacím videu:

Diskuze (2) Další článek: Nahlas nepřítele. Ukrajina má chatbota pro Telegram, který slouží ke sledování útočících Rusů

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Nokia, , , , , , , , , , , Telefon, Aplikace, Noty, Výrobce, F +, Qualcomm Snapdragon,