Neonode N1 opět vystrkuje růžky

Tentokrát však ne tak agresivně jako v případě svého představení. Prvních tisíc kousků je už připraveno pro své budoucí majitele. Známe cenu, známe všechny parametry a také známe problémy, se kterými mohou první uživatelé počítat.
Neonode N1 opět vystrkuje růžky

Konec minulého roku byl ve znamení předzvěstí o novém nekonvenčním komunikátoru Neonode N1. Již tehdy si získal řadu skalních příznivců a to zejména svým celkovým pojetím, netradičním vzhledem a předpokládanou cenou. Jeho slibované brzké uvedení se neustále odkládalo a poslední termín (duben) konečně přinesl alespoň nějaké informace. Do včerejšího dne hrála společnost Neonode mrtvého brouka a leckdo se mohl domnívat, že vše byla jen „hezká“ fáma.

Včerejší den byli uživatelé, kteří si předobjednali Neonode N1, obeznámeni alespoň mailem o stavu věci. Vybráno bylo pouhých tisíc uživatelů, kteří projevili o netradiční telefon zájem a v emailu se dozvěděli ve zkratce asi toto:

V balení Neonode N1 naleznete 64 MB SD kartu, USB kabel, stereo sluchátka, recovery software a manuál. Pokud kupujete náš N1 musíte mít počítač s USB, systémem Windows 95 a vyšším. Software v Neonode N1 je stále v rané verzi. To znamená, že jej budete muset upgradovat a připravit se na různé chyby. Neonode N1 bude distribuován skrze náš nový web, který spustíme 15. května. Cena Neonode N1 je 520 euro včetně poplatků.

Co to pro budoucí uživatele znamená? Do ruky se jim dostane jen nějaká beta a všichni se zúčastní nechtěného betatestování. To není dobrá vizitka, když uvážíme, že Neonode N1 měl být v prodeji již v únoru. Během tohoto zpoždění se na scéně objevilo několik jeho možných konkurentů v čele se Siemensem SX1, který má podobnou konstrukci, ale je mnohem výkonnější (a také dražší). Z mailu můžeme také vyčíst to, že Neonode nebude stavět žádnou distribuční síť a bude své produkty prodávat jen skrze svou webovou stránku.

Největším přínosem dubnového znovuzrození Neonode je asi oficiální tabulka parametrů. Oproti té původní v ní totiž nalezneme několik změn – třeba v hmotnosti, která klesla na 86 gramů.

Tabulku vám přinášíme ve formě screenshootů, nebo si ji můžete stáhnout ve formátu PDF.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Diskuse: Má Neonode N1 šanci uspět? Dokáže se vypořádat s konkurenčními produkty slavnějších výrobců?

Diskuze (8) Další článek: Mobilní telefon slaví 30 let

Témata článku: Neonode, Včerejší den, Neo, #NEONPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybíráme nejlepší monitory pod stromeček. Od levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory pod stromeček. Od levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem stojí jen tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

Jiří Kuruc
Monitory
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

** Lidé často jednají podle toho, co si myslí o druhých ** Odmítají očkování i proto, že jsou přesvědčeni, že stejně smýšlí většina, ale v tom se pletou ** Pokud jsou se svými omyly konfrontováni, existuje reálná šance, že své rozhodnutí korigují

Jaroslav Petr
COVID-19OčkováníPsychologie
Seagate začne prodávat 20TB pevné disky i běžným smrtelníkům
Karel Javůrek
ÚložištěPevné diskySeagate
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály