Nepanikař. Aplikace od českých tvůrců pomůže s depresemi a panikou

Na aplikačním portálu Google Play jsme narazili na zajímavou aplikaci od českých tvůrců (studentů VÚT v Brně), která chce nenásilnou formou pomoci se zdoláním psychických problémů. Cílem aplikace Nepanikař je nabídnout rychlou psychologickou pomoc, kterou uživatelé potřebují, a soudě podle komentářů ostatních uživatelů v aplikačním obchodě, je to pomoc žádaná a současně velmi kladně hodnocená.

Součástí aplikace je sedm modulů, které se zaměřují na pomoc při depresi, úzkosti, sebepoškozování, při myšlenkách na sebevraždu či při poruchách příjmu potravy. Každá sekce nabízí užitečné rady, z nichž se dozvíte, co vám může pomoci, a také různé aktivity a cvičení. Při depresi si můžete plánovat své činnosti a napsat si seznam toho, co vás dnes potěšilo, v případě návalu paniky mohou pomoci dechová cvičení či jednoduché hry, které váš mozek zaměstnají natolik, takže budete myslet na něco zcela úplně jiného.

Aplikace sice nenahradí konzultaci s odborníkem, ale je prvním krokem k tomu, abyste si sami uvědomili, že s vámi něco není v pořádku, a začali hledat řešení. I samotná aplikace ostatně nabízí celou řadu kontaktů, např. na linku bezpečí, linku psychické pomoci, a její součástí je i odkaz na webovou chatovací aplikaci od tvůrců aplikace. Dalším bonusem aplikace je i prezentace úzkostných potíží veřejnosti, jako něco, za co se nemusíte nijak stydět. Více detailů se dozvíte na těchto webových stránkách

Představení mobilní aplikace Nepanikař:

Aplikace Nepanikař je dostupná k bezplatnému stažení z Google Play a nově i z AppStoru. V době psaní článku je aplikace dostupná již v devíti jazycích, mimo mateřské češtiny podporuje i slovenštinu, polštinu, němčinu, angličtinu, ruštinu, španělštinu, italštinu a francouzštinu.

Diskuze (12) Další článek: Týden mobilně: Přichází soumrak, anebo úsvit kompaktních telefonů?

Témata článku: Mobilní aplikace, Google Play, Apple App Store, Obchod s aplikacemi, Úzkost, Panika, Aplikace, VÚT, Sebevražda, Tvůrce, Brno, AppStore, Český tvůrce, Deprese