Neplecha ukončena. Redkey USB bezpečně smaže všechna data z mobilu i počítače

V rámci bezpečnosti se většinou na mobilech i další elektronice řeší většinou ochrana dat. Gadget jménem Redkey na to ale jde přesně z opačné strany. Vaše data ochrání tak, že je bezpečně odstraní. Slibuje přitom, že už je nebude možné nijak obnovit. Využívá k tomu speciální algoritmy, které data v úložiště kompletně a naformátují.

Zařízení je určeno pro firmy, které potřebují v rámci GDPR a jiných bezpečně zlikvidovat data, využijí je ale i profíci či hackeři, kteří se chtějí bezpečně zbavit citlivých dat. Redkey se ale může hodit komukoliv, kdo chce zkrátka jen prodat své staré zařízení a chce mít jistotu, že na něm nezůstanou žádná data.

Smaže počítač i telefon

Smazání probíhá skrze bootloader, který si načte systém nahraný na flashdisku a vše kompletně vymaže. Výhodou Redkey 4 však je, že podporuje, jak počítače s Windows, tak macOS a dokonce i libovolné tablety či smartphony včetně iPhonů. Dražší verze mají i 128GB úložiště, které může posloužit k případné záloze.

USB flash disk vychází z předchozích modelů, které v minulosti zabodovaly například na Kickstarteru. Nová verze však přichází hned v několika provedeních. Ta základní s klasickou koncovkou USB-A určenou primárně pro počítače za 20 Liber (600 Kč).  

Poté pokročilejší oboustrannou verzi, která k původnímu konektoru přidává i USB-C pro připojení k moderní elektronice a telefonům za cenu od 25 Liber (750 Kč).  K dispozici jsou i dražší sady v kovovém  provedení startující na 90 Librách (2700 Kč), nebo dokonce stylové verze s displejem od 150 Liber (4 500 Kč). Všechny verze jsou k dostání na portále Indiegogo.

Takto vypadá a funguje Redkey v praxi:

Diskuze (8) Další článek: Německý úřad dal za pravdu Xiaomi. Firma žádným způsobem necenzuruje obsah ve svých telefonech

Témata článku: iPhone, Smartphony, iOS, Gadget, Bezpečnost, Kickstarter, Indiegogo, Data, Neplecha, Verze, SMA, Mobil, Elektronika, Libra, USB, Počítač, Apple iPhone na Heureka.cz