Neposlouchá vás čtečka otisků prstů? Zkuste zvýšit její přesnost tímto jednoduchým trikem

Čtečka otisků prstů v telefonech už je s námi celou dekádu, za kterou si výrobci vyzkoušeli už různé pozice senzoru, a to na zádech, na boku, pod displejem na čelní straně a nebo přímo integrovaný v displeji. Posunu se dočkalo i samotné provedení. Dnes už jsou čtečky rychlejší a přesnější. Přesto zejména u levných telefonů stále můžete narazit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ke zpřesnění čtečky pomůže opětovné naskenování stejného prstu. To umožňují zejména ty levné telefony. U těch dražších ale můžete narazit. 

Dobré je zmínit, že vina může být, jak v samotné čtečce telefonu, tak i ve vašich prstech. Čtečky mají obecně problém s vlhkými prsty nebo popraskanou kůží. Existuje však jednoduchý trik, jak její přesnost a spolehlivost vylepšit. Telefony dnes typicky nabízí přidání alespoň 5 otisků prstů. Pokud čtečka zlobí jen s některým z nich, není nic snadnějšího, než naskenovat jiný.

Trik zejména pro levné telefony

Pokud ani toto situaci nevyřeší pak doporučíme vyzkoušet fintu, kterou se výrobci moc nechlubí. Většinou totiž lze do telefonu naskenovat stejný prst i vícekrát. Paradoxně to dovolí právě ty levnější telefony s horší čtečkou. Vlajkové modely problémy tolik netrápí a jejich čtečky jsou natolik přesné, že stejný prst identifikují a znovu jej přidat nedovolí.

Pokud se přidání podaří, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že pokud jste neměli až příliš rozpraskanou kůži, se kterou si čtečka neporadila vůbec, tak opětovným naskenováním stejného otisku se rozpoznání výrazně zrychlí a hlavně odpadne zdlouhavé opakování pokusů, které často stejně skončilo rezignovaným zadáním kódu.

Vyzkoušel jsem dokonce stejný otisk přidat i potřetí, ale zde už jsem výrazné další zlepšení nezpozoroval. Při nahrávání nového otisku prstu si dejte pozor na to, aby byl čistý a suchý, což může v při používání také zlepšit jeho schopnost rozpoznání.

Ultrazvuková čtečka od Qualcommu:

Diskuze (10) Další článek: Blíží se další oslava pokémonů. Go Fest se po třech letech uskuteční ve fyzické podobě, doplní jej i virtuální akce

Témata článku: Android, Návody, Smartphony, iOS, Qualcomm, Chytrý telefon, Tipy a triky, Čtečka otisků prstů, Biometrie, Telefon, Kůže, Čtečka otisků, Přesnost, Levný telefon, Triko, Prst, Otisk, Čtečka, Otisky prstů, Telefony s Androidem na Heureka.cz