Nest Aware: Google vám pohlídá domácnost a vyhodí notifikaci, když stane něco nekalého

Nest Aware je předplacená služba Googlu, která ukládá záběry zaznamenané kamerami Nest. Ty pak může uživatel kontrolovat na mobilu, nebo ve webovém prohlížeči. Kolik videa je zaznamenáno a uloženo, pak záleží na tarifu, který si zaplatíte.

Nest myslí primárně na zabezpečení domácnosti, kamery detekují pohyb i zvuk a upozorní vás na vniknutí cizí osoby. Novinkou je změna cenové politiky. Dosud jste platili za každé „připojené“ zařízení, teď si jen vyberete tarif a na počtu zařízení nezáleží.

Plán Nest Aware uloží záznamy 30 dní zpětně za 6 dolarů měsíčně nebo 60 dolarů ročně (cca 145, resp. 1 450 Kč, plus k ročnímu plánu dostanete zdarma Nest Mini2). Varianta Plus nabídne 60denní historii a možnost používat službu 10 dní v měsíci jako záznam 24/7, což se hodí zejména pro komerční využití. Zde je cena 12 dolarů měsíčně, 120 dolarů za rok, tedy 285, resp. 2 850 Kč. Háček je, že služba není v České republice dostupná (oproti jednotlivým produktům, které seženete i u nás). Seznam podporovaných regionů najdete na stránkách podpory.

Představení služby Nest Aware:

Váš názor Další článek: Srovnání Xiaomi Mi 10 vs. Mi 10 Pro. Proč nakonec doporučíme ten výrazně levnější?

Témata článku: , , , , Česká republika, Plus, Notifikace, Kamera, Tarif, NÉST, Domácnost, NEC, Záznam, Dolar