Netflix se opět vyhne provizím Applu. V aplikaci odkazuje k platbě na vlastním webu

Není to dlouho, co jsme vás informovali o tom, že Apple vymyslel způsob, jak v některých zemích povolit alternativní způsoby platby pro aplikace z App Storu, případně jinde alespoň odkázat na web služby. Nyní se jedna z prvních velkých společností odhodlala této možnosti využít. Nikoho asi příliš nepřekvapí, že se jedná o Netflix, který dlouhodobě měl s Apple ohledně účtování provizí z obchodu za jeho předplatné velký problém.

Klepněte pro větší obrázek
Netflix nyní začne v aplikaci nabízet zákazníkům odkaz na webové stránky, kde si mohou zakoupit předplatné.

Netflix nyní svůj systém předplatného představil a je postavený na zveřejněném API, které Apple pro tyhle případy na iOS vytvořil. Novinka funguje tak, že když se uživatel rozhodne předplatit balíček na Netflixu, objeví se mu nabídka s možností nákupu na webové stránce služby.


Nejoblíbenější Apple iPhony

Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 93 obchodů za ceny od 14 659 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 Pro 128GB Apple iPhone 15 Pro 128GB
nabízí 87 obchodů za ceny od 25 577 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 128GB Apple iPhone 15 128GB
nabízí 95 obchodů za ceny od 19 730 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 Pro Max 256GB Apple iPhone 15 Pro Max 256GB
nabízí 81 obchodů za ceny od 32 440 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené Apple iPhony


Celá nabídka navíc má obsahovat i bezpečnostní prvky Applu, takže když se zákazník rozhodně nabídku přijmout a přejít na web Netflixu, bude upozorněn na to, že se jedná o web třetí strany a za jakékoliv platby pak Apple již nezodpovídá a nabude možné spravovat toto předplatné v nastavení Apple mezi těmi ostatními, které zákazník využívá.

Pro Netflix toto může být alespoň drobná pomoc. Před lety se totiž s Applem rozkmotřil ohledně 30% účtované provize a v roce 2018 dokonce z tohoto důvodu ze své aplikace úplně odstranil možnost In-App nákupu. Snažil se pak zákazníky k prodeji přivést odkazováním na web, což se Applu samozřejmě nelíbilo. Vše změnily až velké diskuze v posledních měsících nad monopolizací iOS, které Apple donutily postoj přehodnotit, z čehož ve finále mohou těžit uživatelé. Funkce, kterou nyní mezi prvními využívá Netflix ve Spojených státech, má být spuštěna celosvětově.

Spustili jsme Týden Živě na hodinkách od Applu:

Zdroj: 9To5Mac

Diskuze (99) Další článek: Kufr zase trochu jinak. Realme si nedá pokoj se speciálními edicemi a vyplácí se mu to

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, , , , , , , , , Zákazníci, App Store, Webová stránka, Platba, Aplikace, Web, API, Provize,