Niceboy Hive Podsie: Levná vstupenka do skutečně bezdrátového světa

Skutečně bezdrátová sluchátka jsou v současnosti nejdynamičtěji rostoucí kategorií elektroniky a zatímco Apple, Sony a spol. se přetahují o zákazníky ve výšinách kolem sedmi tisíc korun, cenové dno kleslo až pod jedinou tisícovku. Právě tam se dnes podíváme (byť jen o jedinou korunu) s modelem Niceboy Hive Podsie.

Samozřejmě to bude o kompromisech, stále však dostanete nabíjecí pouzdro a sluchátka, která se po vyjmutí automaticky připojí k mobilu, po vrácení odpojí a nabijí. Baterie ve sluchátkách vydrží něco přes tři hodiny, pouzdro je dobije třikrát, celkem tedy přes 13 hodin.

Není problém koupit jiná sluchátka s výrazně delší výdrží, ale je to za cenu vyšší hmotnosti a rozměrů. Hive Podsie jdou cestou relativně malého pouzdra a lehoučkých špuntů, takže je přebytečná hmotnost netahá ven z ucha, nevypadávají (v balení jsou tři velikosti gumových náušníků). Mám přímé srovnání s nedávno testovanými Tranya Rimor, která sice vydrží 5/24 hodin, ale také jsou výrazně větší a z ucha padají, což je jednoduše otravné. Volba je na vás. Pokud budete s Podsie sportovat, potěší i zvýšená odolnost IP54, takže jim nevadí pot, nebo lehčí deštík.

K mobilu se Hive Podsie připojují přes Bluetooth 5.0, primární sluchátko je pravé (v něm je mikrofon, takže při hovoru poslouží jako handsfree), k němu se připojuje levé. Hudba se kóduje základním kodekem SBC. Nabíjí se konektorem USB-C, což přivítají majitelé moderních telefonů. Pro ty, kteří ještě dožívají s microUSB, je v balení krátký USB-C kabel. O stavu nabití pouzdra informují čtyři LED, aktivují se tlačítkem na zadní straně.

Dunivá zábava

Každé ze sluchátek má tlačítko s mikrospínačem, takže pokud chcete přijmout/odmítnout hovor, přeskočit mezi skladbami, nebo změnit hlasitost, musíte zatlačit proti uchu. Naštěstí je tlačítko dostatečně velké, takže nemusíte tlačit přímo proti zvukovodu (což je nepříjemné), ale o kousek výše (což už je v pohodě). Vlastně mi mikrospínač se zřetelným cvaknutím vyhovuje lépe, než dotykové senzory, u kterých občas dojde k nechtěnému stisknutí, jindy se naopak netrefíte.

Aktuální cena Niceboy Hive Podsie:

Niceboy HIVE podsie Niceboy HIVE podsie
nabízí 15 obchodů za ceny od 287 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Co se kvality zvukového výstupu týče, nečekejte zázraky. Projev odpovídá ceně a audiofilové…  Původně jsem chtěl napsat, že si několikanásobně připlatí, ale audiofil si patrně vůbec nekoupí true wireless sluchátka. Projev je plochý s výraznějšími basy, Niceboy tomu říká MaxxBass. Sluchátka lze doporučit 1) mládeži, která ocení dunivý projev a nízké pořizovací náklady, 2) posluchačům, kteří jedou hlavně v mluveném slově, audioknihách a podcastech. Pro ně budou Niceboy Hive Podsie zcela bez kompromisů.

Váš názor Další článek: Vylepší to alespoň selfíčky. Galaxy S20 Ultra v DxOMark atakuje druhou příčku

Témata článku: Zcela bezdrátová sluchátka, True wireless, Bluetooth, Příslušenství, Bezdrátová sluchátka, Sluchátka, Podcast, Vyzkoušeno, Zvýšená odolnost IP, Sluchátko, Niceboy Hive, Levná vstupenka, Niceboy Hive Podsie, Projev, Tlačítko, Son, Pouzdro, Ucho


Určitě si přečtěte