Nokia 603: barevná střední cesta

Barevná, štíhlá, sympatická a relativně levná. To je Nokia 603. Líbí se nám Symbian Belle a NFC, nelíbí se nám fotoaparát bez autofokusu.

Konference Nokia World 2011 se blíží a Nokia představuje jeden telefon za druhým, aby se pak veškerá pozornost soustředila na strategicky zásadní Windows telefony. V úterý Finové představili dvojici telefonů, o kterých tvrdí, že jde o nejlevnější mobily s obchodem s aplikacemi. Dnes je čtvrtek a máme zde další novinku. Jmenuje se Nokia 603 a jde o barvami hrající smartphone se Symbianem Belle. Základ (přední strana) je černý nebo bílý, výměnné zadní kryty mají šest barev a můžeme předpokládat, že jich Nokia pár přihodí do základního balení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Displej má úhlopříčku 3,5 palce, rozlišení 640 × 360 pixelů a Nokia jej opatřila nálepkou CBD, což slibuje skvělou černou a vysoký kontrast. Fotoaparát má 5 MPx, autofokus už tradičně chybí. Telefon má 1GHz procesor, už z koncepčně blízké Nokie 700 víme, že se Symbianem hýbe velice svižně. Když už jsme u toho srovnávání – o „sedmistovce“ Nokia tvrdí, že jde o nejmenší smartphone na světě (a za celou dobu se neozval nikdo, kdo by to zkusil vyvrátit). Jak je na tom Nokia 603? Měří 114 × 57 × 13 mm a váží 107 gramů, což je ve všech ohledech více (Nokia 700: 110 × 50 × 9,7 mm, 96 g).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Co se komunikace týče, model 603 snese přísnou kritiku. 3G zvládá na pěti frekvencích, GSM/EDGE na čtyřech, HDSPA běží (teoreticky až) na 14,4 Mbit/s. Wi-Fi je samozřejmostí, Bluetooth překvapí specifikací 3.0! Je sympatické, že NFC je pro Nokii standardem a najdeme jej u všech nových smartphonů.

Telefon bude dostupný ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011, cenu odhadujeme na 6 000 Kč. Symbian Belle se Nokii povedl, k tomu bezplatná navigace, technologie NFC je příslibem do budoucna, telefon má svěží a čistý design, cena časem spadne ještě níž… Zkrátka sympatická kombinace – že by symbianové Nokie chytaly druhý dech?

Diskuze (19) Další článek: Zkusili jsme iOS 5 novinky: Find My Friends a iMessage

Témata článku: Nokia, Smartphony, Symbian, Nokia 603, Nokia 700, Bezplatná navigace, Bar, Str, Cesta


Určitě si přečtěte