Nokia 6111: ženský mobil ženským pohledem

Malá výsuvná Nokia 6111 si získala pověst „ženského telefonu“. Proč se ale právě takový telefon ženám zalíbí, zatímco muži jej přehlédnou? Odpověď nám pomůže najít zpověď uživatelky tohoto telefonu. Pánové, pokud chcete své partnerce koupit nový mobil, přečtěte si nejprve tento článek.
Nokia 6111: ženský mobil ženským pohledem
Kapitoly článku

Rychlé odkazy

 parametry telefonu v katalogu mobilů 
 
• recenze telefonu

Na mobilní telefon jsem si moc zvykla a už bez něj neudělám ani krok. Je to moje pojítko s partnerem, s přáteli, s rodinou, i když zrovna nejsem s nimi. Postupem času jsem zjistila, že toho takový mobil umí i mnohem víc a tak je mi navíc zábavným společníkem i užitečným pomocníkem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6111 - stvořena pro ženy

Když už mobil musím stále nosit s sebou, tak od něj chci, aby byl malý a lehký. Musí se vejít do kapsy a nesmí zabrat moc místa v kabelce. Velké mobily jsou zbytečné – pokud díky svým proporcím přinesou nějaké extra funkce, tak bych je stejně použila jen párkrát. Ale malé rozměry si budu pochvalovat každý den.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Základní podmínky splněny - pohodlné ovládání a malé rozměry

Dále bych od mobilu chtěla, aby se mi líbil a příjemně se s ním pracovalo. Vždyť na něj koukám několikrát každý den, tak se chci koukat na něco hezkého. Takže i displej by měl být dobrý. A stejně tak musí mít pohodlnou klávesnici, abych se nemusela pokaždé trápit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Růžová mu sluší

Doposud jsem používala Nokii 6020. Nevybírala jsem si ji, byl to dárek. Jsem s ní spokojená, ale sama bych si vybrala nějaký hezčí mobil, protože tento je na pohled příliš obyčejný. Jsem asi typická ženská, protože se mi líbí především malé zaoblené valounky véčkového typu. Hlavně Samsungy a model E530. Funkce Nokie mi ale úplně vyhovují. Navíc jsou dobře a logicky uspořádány, takže se mi telefon dobře ovládá. Nyní jsem ale dostala k vyzkoušení Nokii 6111, která je prý pro ženy jako stvořená. Uvidíme.

Prostě hezký telefon

Jeden ze základních požadavků Nokia 6111 splňuje – je to malý a lehký telefon. Možná by mohl být trochu hubenější, ale odpustila jsem mu to, není to zas tak strašné. Mám růžovou variantu, kterou už jsem před tím okukovala v obchodech. Je to moc hezký telefon. Líbí se mi, že je zároveň decentní a nenápadný, ale přitom také, především díky barvě, moderní fešák. Moc mu sluší zaoblené rožky, díky kterým se také pohodlně drží v dlani.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všechno hezky zaobleno

Výsuvnému mechanismu jsem brzy přišla na chuť, je to asi praktičtější než véčko. Stačí zatlačit palcem a telefon je připraven. A když mi někdo volá, hned vidím na displeji jeho fotku. Na véčkách přitom bývá na přední straně jen malý displej. Nokia 6111 má displej velký tak akorát a dobře se čte, ale často mi připadne, že se na něm buď plýtvá místem nebo je na něm věcí až moc. Třeba při tzv. aktivním režimu se na displeji ukazují ikony často používaných funkcí, zda hraje rádio a jestli jsou nějaké upomínky v kalendáři. Je to sice užitečné, ale nepřehledné. Raději jsem tuto funkci vypnula, hezká tapeta mi udělá větší radost.


Ukázka aktivního pohotovostního displeje

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej neoslňuje parametry, ale stačí

Při vysunutí mobil občas trochu zavrže a také zadní kryt trochu vrže, když na něj přitlačím. Někdy si toho všimnu a pak mi to vadí. Klávesnice telefonu je výborná a píše se mi na ní moc dobře. Ovládání je také moc pohodlné. Kromě klávesnice jsou další tlačítka na boku telefonu. Velmi užitečná tlačítka pro zesilování a zeslabování hlasitosti jsou ale tak malá, že je při telefonování nikdy nemůžu najít. Dále je na boku tlačítko pro fotoaparát, také zbytečně malé. Naštěstí dostatečně velké je tlačítko pro vypnutí nahoře. To je užitečné, protože se s ním přepínají profily.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefonování a zprávy

Od telefonu nevyžaduji moc funkcí. Stačí mi seznam, do kterého můžu přidat více čísel k jednomu jménu a pak také různé vyzváněcí melodie a obrázky ke jménům. Dále chci pohodlné psaní zpráv, budík, nějaký připomínač a zvykla jsem si už i na fotoaparát. Vyfotím si jen občas něco. MMS zprávy neposílám a fotky si občas prohlédnu v telefonu nebo si jednu dám jako tapetu.

Z telefonu jsem si málem nezavolala. Chvilku mi trvalo než jsem zjistila, kam se vkládá SIM karta. Překvapilo mě také umístění konektoru pro nabíječku. Vždy bývá dole, ale u tohoto telefonu je nahoře. Nakonec se ale podařilo a s telefonem jsem si zavolala. Moc se mi líbí možnost příjmu hovoru otevřením a zavěšení zavřením telefonu. Na to jsem si rychle zvykla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Slot pro SIM kartu • konektor Pop-port • velmi malá tlačítka na boku • vypínací tlačítko

V adresáři mohu ke každému jménu přiřadit několik čísel, obrázek a melodii. Jsem spokojená. Melodie mohou být písničky v MP3, což mi vyhovuje. Jen kdyby byla Nokia lepším muzikantem. Nehraje moc hezky, spíš tak skřehotá. U Nokií se mi líbí, že když hledám jméno v seznamu, tak mohu psát hledané jméno a seznam se podle toho zmenšuje, až zbude pouze výsledek hledání.

   
Adresář • detail kontaktu • zadávání nového kontaktu


V druhé kapitole se budeme věnovat zprávám a dalším využívaným funkcím

Témata článku: Nokia, Nokia 6111, Výsledek hledání, Normální fotoaparát, Pohled, Displej velký, Hezký telefon, MOBI, Mobil


Určitě si přečtěte