Nokia 6230i: sebrané zkušenosti uživatelů

Nokia 6230i se už nějakou dobu prodává a v diskusích se objevily první uživatelské zkušenosti. Dali jsme si práci, sebrali a roztřídili všechny poznatky, které k tomuto telefonu napsali jeho skuteční majitelé.
Nokia 6230i: sebrané zkušenosti uživatelů
Kapitoly článku

Nokia 6230i, kterou jsme před několika týdny měli k dispozici pro přípravu megarecenze, byla velmi horké zboží. Vůbec se u nás neohřála a hned putovala na testy do ostatních redakcí. Nemohli jsme proto telefon dát do ruky jinému našemu redaktorovi, aby k němu po megarecenzi připravil také delší a tentokrát už uživatelské zkušenosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Díky fóru a internetovým diskusím ale nebylo nic ztraceno. O Nokii 6230i se už napsalo tolik textu, že by to stačilo na obrovský článek. Abyste se nemuseli prodírat balastem, dali jsme tyto uživatelské zkušenosti dohromady. Chválu i připomínky jsme navíc pro lepší přehlednost rozdělili do kategorií.

Konstrukce, klávesnice a displej

Na konstrukci krytů si zatím nikdo nestěžoval; uvidí se časem.

Kryt baterie se snímá stejně špatně jako u staršího modelu. Když nevíte, jak na to, budete s ním dlouho bojovat. Je to ale přitom velmi jednoduché, stačí znát ten správný grif.

Klepněte pro větší obrázek
Je to opravdu snadné

Displej telefonu je opravdu špičkový. Díky většímu rozlišení je velmi jemný a dobře na něm vypadají i obrázky. Bílá barva je opravdu bílá. U displeje ale nelze nastavit úroveň jasu podsvětlení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6230i má jeden z nejjemnějších displejů, na jaké můžete u nás narazit

Díky tomu, že tlačítko pro potvrzování je odděleno od čtyřsměrné klávesy, je ovládání výrazně lepší než na Nokii 6230. Několik uživatelů si ale stejně jako my v recenzi stěžovalo na pocit, jako by se toto tlačítko „lepilo“ k telefonu.

Klepněte pro větší obrázek
u staršího telefonu nebylo potvrzování tak přesné

K hlavnímu tlačítku se objevila i další výtka: je příliš vysoko, proto se trochu hůře ovládá čtyřsměrná klávesa, která je rozložená kolem něj.

I když jsme to zatím neměli možnost vyzkoušet, při porovnání fotografií jsou kryty nové Nokie 6230i a staršího modelu 6230 kompatibilní. I se starším telefonem proto můžete použít nový přední kryt a klávesnici se samostatným potvrzovacím tlačítkem. Protože je ale displej nového modelu větší, budou za sklíčkem u Nokie 6230i vidět černé okraje.

Design telefonu mohl být trochu jiný. Nokia 6230i je v podstatě stejná jako rok starý model 6230.

Výdrž telefonu na jedno nabití je velmi individuální. Pohybuje se od jednoho dne až třeba k pěti dnům. Záleží hodně na způsobu používání mobilu. Průměr je někde uprostřed: dva až tři dny.

Telefonu chybí konektor pro externí anténu. Existují ale anténní adaptéry, které jsou součástí držáku a s telefonem se spojí bezdrátově.

Paměťová karta je umístěna pod baterií. Vadí to zejména kvůli nutnosti snímat kryt při výměně. Čím to budete dělat častěji, tím víc hrozí „rozvrzání“ telefonu. Raději vůbec nesnímejte přední kryt, aby se mezi displej a krycí sklíčko nedostal prach.

Klepněte pro větší obrázek
Pro přístup k paměťové kartě musíte vyjmout baterii

Prostředí a ovládání

Nokia 6230i je trochu pomalejší než předchůdce 6230. Může za to nejspíš větší a jemnější displej. Rychlost je ale stále dostačující.


Hlavní displej a ukázka stylu hlavní nabídky

Všechny ikonky v hlavní nabídce se při zobrazení v matici nevejdou na jeden displej; pro SIM Toolkit je třeba „sjet“ dolů.

Tip: maticový vzhled nabídky nastavíte prostřednictvím levého funkčního tlačítka Volby v hlavním menu (pořád se na to někdo ptá).

Hodiny, které poletují v šetřiči displeje, jsou až příliš drobné a tedy nezřetelné. Písmo mohlo být větší.

Ovládání telefonu není úplně konzistentní. Někdy se volba potvrzuje středním tlačítkem, jindy některou z funkčních kláves.

Díky možnosti nastavit barvu textu na hlavním displeji lze nyní používat i tmavé tapety.

 
Konečně lze nastavit barvu písma


Článek pokračuje v další kapitole, kde si přečtete o zkušenostech s telefonováním, s textovkami a dalšími zprávami atd.

Témata článku: Nokia, Nokia 6230i, Zkušenost, Horké zboží, Bear


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40