Nokia 8910: první fotografie pořízené v Česku

Podařilo se nám udělat několik snímků Nokie 8910, která byla představena na GSM konferenci minulý týden. Podívejte se na desítku fotografií a přečtěte si naše krátké zkušenosti.
Nokia 8910: první fotografie pořízené v Česku

Mobil mě překvapil svojí hmotností. Jsa zvyklý na lehounkou Nokii 6510 nebo 8210 se mi zdál model 8910 těžší než by odpovídalo jeho velikosti. Na druhou stranu je mobil konečně pořádně cítit v ruce. Obal mobilu je totiž titanový, a i když jde o velmi lehký kov, přece jen o něco těžší než běžný mobilní „bakelit“ bude. Povrch mobilu není hladký jako u „chromovaných“ kolegů Nokie 8810 nebo 8850, ale matný a řekl bych, že i trošku drsný. Dle mého názoru je to výhoda - zatímco na chromu jsou vidět otisky prstů a mobil se za chvíli „ochmatá“, u 8910 se nic takového stát nemůže (samozřejmě i 8910 má chormované kousky, jako klávesnici nebo štítek s nápisem Nokia na zadní straně).

Poznámka: Kromě barvy, kterou vidíte na obrázku, se bude 8910 dodávat i v černé barvě, v níž se mi líbí víc.

Tip: Přečtěte si naše preview, v němž najdete všechny technické parametry mobilu a povídání o funkcích.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Velmi zajímavé je otvírání mobilu. Po obou stranách jsou chromovaná tlačítka, po jejichž stisku se mobil rychle vysune ze spodního obalu nahoru; podobně vystřelovala kryt i Nokia 7110 - ať žije styl Matrix. Je to trošku nezvyklé: místo toho, aby kryt vystřelil dolů, vysune se celý mobil vzhůru.

Klepněte pro větší obrázek

Displej mobilu má stejné rozlišení jako Nokia 8310, nedosahuje tedy jemnosti modelu 6510. Podsvícení je bílomodré, ovšem na svítilnu alá Nokia 8310 nemá; jde však teprve o betaverzi, finální produkt může svítit více. Nelze však říci, že by podsvícení nestačilo, to rozhodně ne.

Klepněte pro větší obrázek

Tlačítka mobilu jsou klasicky chromovaná a i když velmi hubená, píše se na nich dobře; jsou „měkčí“ než u 8850, takže se lépe mačkají, takže z nich prst určitě otlačený mít nebudete. Ergonomie psaní je ale logicky horší než na takové 6310 nebo 6510 - kryt trochu brání přístupu ke spodní řadě kláves; to je standardní nectnost mobilů se všemi typu krytů klávesnice.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Mobil je sice kvůli obalu trošku tlustší, ale alespoň se drží dobře v ruce. Provedení zdá se kvalitní, a i když se mi zdálo, že se mobil ve vysunutém stavu ve spodním krytu trošku hýbe, šlo o betaverzi, kterou nelze po stránce kvality konstrukce hodnotit. PS. Všimněte si kolejniček na boku po vysunutí krytu - podobné měla i Nokia 7110.

Klepněte pro větší obrázek

Anténa je schovaná na horní straně mobilu za tmavou plochou z umělé hmoty. Nokia tak vyřešila problém integrované antény v kovovém obalu. Kdy se přidají ostatní?

Klepněte pro větší obrázek

Zajímavý je i pohled na spodní stranu mobilu. Konektory a mikrofon jsou pevnou součástí spodního krytu, s vlastním mobilem mohou být spojeny třeba již popsanými kolejničkami. Nebo ne?

Klepněte pro větší obrázek

Nokia 8910 má unikátní konstrukci, a i když není tak nápaditá jako Motorola V.70, líbí se mi. Funkční vybavení je maximální, alespoň pokud porovnáváme se současnými špičkami. Cenu zatím Nokia neuvádí, sám si troufám vzhledem k cílové skupině uživatelů mobilu odhadovat více než dvacet tisíc. Určitě bude dražší než 6510 nebo 8310.

Na závěr prosím omluvte sníženou kvalitu fotografií, které byly pořízeny za ztížených světelných podmínek v terénu.

Diskuze (50) Další článek: Billův útok: chytré telefony Microsoftu v první linii?

Témata článku: Nokia, Fotografie, Nokia 8310, Nokia 8910, Fotografie pořízené, Fotograf, Foto, První fotografie


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety