Nokia 9 Pureview s pěti očima míří do českých obchodů. Cena příjemně překvapí

Nokia 9 Pureview s pěti očima míří do českých obchodů. Cena příjemně překvapí

Další ze smartphonů představených na veletrhu MWC 2019 v Barceloně se dostává na český trh. Dostupnost finského vlajkového modelu Nokia 9 Pureview dnes potvrdil výrobce HMD Global. První zájemci už si mohou zařízení předobjednat, skladem by podle e-shopu Alza.cz měl být 8. dubna 2019.

Výrobce dlouho evropskou cenu nechtěl prozradit, k dispozici při uvedení byla pouze dolarová cenovka 699. Po přepočtu a přičtení daně by se česká cena šplhala někam ke dvaceti tisícům. O to příjemnějším překvapením je oficiální česká cenovka 15 999 Kč. Nokia 9 Pureview bude k dispozici v tmavě modré barvě.

Nokii 9 Pureview jsme vyzkoušeli na veletrhu v Barceloně:

HMD Global moc dobře ví, kdo na trhu jsou její největší konkurenti – značky Honor, Asus a Xiaomi. Proto je zvolená česká cena adekvátní a zároveň konkurenceschopná. Pokud totiž odhlédneme od pětičočkového hlavního fotoaparátu, je Nokia 9 Pureview po stránce hardwaru – zejména díky procesoru Snapdragon 845 – špičkový model s parametry z loňského roku.

rozměry a hmotnost: 155 × 75 × 8,0 mm, 172 g
displej: 6,0", kapacitní P-OLED, 1 440 × 2 880, 537 PPI
sítě: 2G, 4G
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 128 GB, RAM: 6 GB, baterie: 3 320 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 845 (8× Cortex-A75, 2,5 GHz, 10nm)
operační systém: Google Android 9 (Pie)
fotoaparát: 12MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
57 %
vybavenost
cena: není v prodeji

Určitě si přečtěte

Články odjinud