Nokia a filmy: modely, které dobyly stříbrné plátno

Pojďte s námi zavzpomínat na velké i malé filmové fláky, ve kterých si zahrály finské telefony. Některé tituly vás možná překvapí.

Nokia možná v současnosti nezažívá nejpříjemnější část své historie, ale bývalo lépe. Telefony někdejší světové jedničky byly na špičce a několikrát si našly cestičku na stříbrné plátno. O tom, jestli to byla náhoda, nebo velmi dobře vykalkulovaný product-placement nebudeme spekulovat, raději se naladíme na mírně nostalgickou nótu a zavzpomínáme.

Podle všeho byla první větší událostí, kde jste mohli Nokii spozorovat, klasická filmová béčkovina jménem Saint (Svatý). Zde se objevila Nokia 9000 Communicator, kterou ti později narození budou těžko pamatovat. Psal se rok 1997 a Val Kilmer pomocí ní zastavoval padouchy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nokia 9000 Communicator a Val Kilmer bojují proti zlořádům
 

Dva roky na to přišla trefa do černého. Ve filmovém trháku Matrix se objevil tzv. banán, nebo-li Nokia 8110. Filmový telefon dostal oproti své standardní verzi vystřelovací flip, kterým se později mohla pochlubit Nokia 7110. Díky tomu si tyto dva telefony, ač jsou jinak snad všemi parametry rozdílné, lidé stále pletou.

7110 ale nepřišla zkrátka, její čas přišel v roce 2001 ve filmu Swordfish: Operace Hacker.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nokia 7110 v Operaci Hacker a ve skutečnosti
 

Přišel rok 2008 a s ním Christian Bale jako Temný rytíř, který na své Nokii 5800 XpressMusic prolamoval bezpečnostní systémy záporáků, pamatujete?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rok 2008 a thriller jménem Taken (96 hodin): v hlavních rolích Nokia N80 a Nokia N73.

Další políček do filmové (i když v tomto případě spíše seriálové) historie zaznamenala Nokia N8 v podání spravedlivého sériového vraha Dextera. Nebyl to ale jediný model, který se v tomto seriálu objevil. Dexterovi spolupracovníci i oběti často používali "hloupé" Nokie S40.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
V seriálu Dexter se objevuje celá řada produktů z finského portfolia
 

N8 byl zřejmě velmi oblíbený model, neboť hned v zápětí (rok 2010) se objevila také ve filmovém remaku klasické sci-fi pecky TRON, TRON: Legacy 3D. A aby toho nebylo málo, tak se její oranžová varianta objevila v dobrodružném A-Teamu a poněkud barevně konzervativnější provedení zase ve Mission: Impossible - Ghost Protocol.

Hvězdou filmu Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (Zahulíme, uvidíme 2) byl naopak internetový tablet Nokia 770. Nechyběl ani ve Fantastické čtyřce, cestu k opravdovým zákazníkům si ale bohužel příliš nenašel.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nokia 770: dnes si pod slovem tablet představujeme něco trochu jiného...

Nokia N97 mini si zahrála v thrilleru Source code (Zdrojový kód).

A to už se pomalými krůčky dostáváme do současnosti. Ve videoklipu Flo Rida - Wild Ones ft. Sia je možné spatřit Lumii 710, menší sestřičku polykarbonátových placek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia Lumia 710 na produktových fotografiích

Kvality této hudby raději komentovat nebudeme. O něco lépe už zní písnička Call Your Name švédských Gravitonas. V tomto klipu si pro změnu zahrála Lumia 800.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všechny tři dostupné barvy Nokie Lumia 800

Jak vidno, mobilní telefony od Nokie se na stříbrném plátně v různých formátech objevovaly docela často. Krom klasických zámořských pecek to bylo i velké množství filmů Bollywoodských.

Víte o nějakém zajímavém snímku/videoklipu, či něčem podobném, co jsme v našem přehledu neuvedli? Podělte se v diskuzi pod článkem.

Diskuze (44) Další článek: LG Optimus L5 se opozdí, bude ale levnější

Témata článku: Nokia, Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, Nokia N73, Nokia N73 Music Edition, Nokia N8, Nokia N80, Nokia N97, Nokia N97 mini, Esca, Bollywood, Mode, Model, Kter, Film +, Zápětí, Oblíbený model, PLA, Plát, Padouch, F +, Stříbrné plátno, Plátno, Thriller, Béčko