Nokia a Yahoo! spolu, aneb příští velká věc

Světová jednička v mobilech se spojuje s internetovým gigantem. Oba si mají co nabídnout. Změny v mobilech Nokia pocítíme ještě letos.
Nokia a Yahoo! spolu, aneb příští velká věc

Když se spojí dva giganti podobného kalibru, je to vždycky velká věc. Jak velká je tahle? Nokia to přirovnává k nedávnému uvolnění navigace zdarma. Pomiňme řeč o finančních aspektech spolupráce a přejděme rovnou k efektu pro prostého uživatele telefonu Nokia (blízké budoucnosti).

Firmy se dohodly na spolupráci v oblasti svých online služeb, spolupráce bude mít globální dopad – ať už půjde o počítače nebo mobilní zařízení. Nokia je světovou jedničkou v mobilních telefonech, v USA je ale velmi slabá. Yahoo už není tím internetovým gigantem, kterým ve své době bylo, ale jeho pozice v USA je stále silná. Obě firmy si tedy mají co nabídnout…

Nokia bude integrovat své služby Ovi Maps do mapových a navigačních služeb Yahoo a stane se globálním poskytovatelem těchto služeb. Budou označované jako „powered by Ovi“. Právě v oblast map je jednou z těch, kde Yahoo značně zaostává za konkurenčními službami od Google a Microsoftu.

Yahoo se naopak stane poskytovatelem pro e-mailové a chatovací služby finského výrobce – Ovi Mail a Ovi Chat, které budou brandované jako „Ovi Mail / Ovi Chat powered by Yahoo“. Nokia vlastně od počátku těchto dvou služeb přemýšlí nad vhodným modelem jejich financování tak, aby mohly být pro koncové uživatele zdarma. Jejich provoz však rozhodně zdarma není a s tím teď pomůže Yahoo.

Všeobecná dostupnost nových řešení se očekává příští rok, první „vlaštovky“ v podobě vybraných služeb se objeví ještě letos.

Diskuze (12) Další článek: Samsung Shark: neškodné čelisti (trojitý test)

Témata článku: Nokia, Věc, Konkurenční služba, Yahoo, Velká věc


Určitě si přečtěte