Nokia BH-701: sluchátko, co má styl (test)

Bluetooth sluchátko, které se designem vymyká běžným konvencím. Bude výjimečný vzhled praktický také při používání?

Bluetooth sluchátka jsou oblíbeným a hojně rozšířeným příslušenstvím k mobilním telefonům. Na trhu najdete velké množství modelů různých kategorií od značkových i neznačkových výrobců. Některá z nich mohou sloužit také jako stylový doplněk. To je případ nového sluchátka od Nokie s označením BH-701.

Klepněte pro větší obrázek 
Bluetooth sluchátko Nokia BH-701

Jako z oceli

Finský výrobce nové Bluetooth sluchátko pojal maximálně stylově, ale také podle hesla: „V jednoduchosti je krása.“ Aby o výjimečnosti sluchátka nebyl žádný pochyb, dostanete jej v elegantní stříbrné krabici s černou látkou uvnitř stejně jako nějaký šperk. Tělo sluchátka tvoří zaoblený kvádr o rozměrech 55 × 14 × 10 mm a hmotností 13 g. Jeho bílá barva je na přední straně nahrazena velmi povedenou imitací kovu s jemným rýhováním. Skutečný kov by totiž velmi zvýšil celkovou hmotnost.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Stylová je i krabice, ve které je sluchátko zabaleno

Hlavní ovládací tlačítko přední stranu vkusně oživuje. Je dostatečně rozměrné a díky jeho profilování jej na uchu snadno nahmatáte. Na bočních stranách pak ještě najdete kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti a zdířku pro připojení nabíječky. O stavu sluchátka informuje tříbarevná dioda, která se nachází na zadní straně přímo u trhu. Ten je obalen průhlednou gumovou násadou, takže ve zvukovodu dobře drží.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hlavním ovládacím prvkem je kruhové tlačítko • kruhovou sponu lze vyklápět

Hlavní zásluhu na tom, že vás sluchátko z ucha jen tak nespadne, má ale kruhová kovová spona. Sluchátko z ní nejde vyjmout, je ale možné jej natáčet v řádu několika milimetrů, takže se přizpůsobí každému uchu. Nošení i nasazování je pohodlné. Při prudších pohybem má ale sluchátko tendenci mírně se pohybovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Trn je obalen průsvitnou gumou • na boku najdete zdířku pro připojení nabíječky a kolébku pro regulaci hlasitosti • mikrofon směřující k ústům

USB nabíječka v krabici

Díky podpoře Bluetooth profilů Handsfree 1.5 a Headset 1.1 lze sluchátko připojit ke každému telefonu obsahujícímu Bluetooth. Spárování je velmi snadné. Sluchátko se do párovacího režimu uvede delším podržením hlavního tlačítka. Pochvalu si zaslouží za skvělý přenos zvuku i jeho dobrou kvalitu. Ani za zdí k výpadkům nedocházelo. Rušivé praskání se díky Bluetooth ve verzi 2.0 začalo objevovat až ve vzdálenosti kolem deseti metrů, kdy signál ještě oslabovalo několik zdí.

Maximální hlasitost zvuku je dostatečná a lze si ji snadno upravit pomocí kolébkového tlačítka. Sluchátko samozřejmě podporuje hlasové vytáčení i rychlé vytočení posledního volaného čísla. Příchozí hovor je ve sluchátku oznamován známou melodií Nokia Tune, kterou ovšem nelze změnit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
K sluchátku je přiložena praktická USB nabíječka

Sluchátko je napájeno integrovanou Li-Pol baterií o kapacitě 75 mAh. Výrobce ve specifikaci uvádí, že na jedno nabití baterie vydrží až 360 minut hovoru nebo 160 hodin v pohotovostním režimu. Sluchátko můžete nabíjet klasickou nabíječkou od telefonů Nokia s 2mm konektorem nebo USB nabíječkou CA-100, kterou najdete v krabici.

Praktickým ale i stylovým doplňkem je také kovový řetízek na krk z jemných článků, který snadno připojíte ke kruhové sponě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Řetízek se ke kruhové sponě připojuje pomocí plastového kroužku

Nokia BH-701 je povedené Bluetooth sluchátko, které si zakládá hlavně na svém stylovém designu okořeněném velkou kruhovou sponou. Jeho zpracování i funkce jsou na velmi dobré úrovni, takže k němu nemám žádnou zásadnější připomínku. Smířit se budete muset jen s vyšší cenou, která se pohybuje okolo dvou tisíc korun. Stylový design se na ceně prostě musel projevit.

Diskuze (7) Další článek: Kdy budou v Navigonech nové mapy

Témata článku: Nokia, Recenze, Příslušenství, Styl, Sluch, Rychlé vytočení, Sluchátko, Test


Určitě si přečtěte