Nokia C7 otestována před oficiálním uvedením

Nokia připravuje další dotykáč se Symbianem^3. Redaktorovi ruského webu se podařilo získat prototyp ještě před oficiálním představením a otestovat jej.

Na známém ruském webu mobile-review.com se objevila recenze na dosud nepředstavený smartphone od Nokie. Model C7 je teprve druhý finský telefon s novou verzí operačního systému Symbian. Z testu prototypu vyplývá, že C7 bude jakousi odhlehčenou podobou očekávané vlajkové lodi N8, ačkoli patří do nepříliš vyprofilované řady Cseries (od slova Connect).

Nokia C7 dá na první pohled vzpomenout na manažerské smartphony z generace kolem E66 a E71. Hodně lesklých ploch, podíl kovových součástí a zvláštní nádech šedé barvy, který za určitých světělných podmínek vyvolává dojem hnědé. Záda jsou u testovaného kusu perleťově bílá, k dispozici budou ale i jiné barvy. S manažerskou Eseries však nemá mít novinka nic společného. Klasickou klávesnici vyměnila za dotykový displej, uvnitř ožije nejnovější verze dotykového systému Symbian^3.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Displej je v tomto případě stejný jako u zmiňované Nokie N8, můžeme se tedy těšit na dostatečně velký 3,5" AMOLED s rozlišením 360 × 640 bodů. Také C7 bude patřit mezi několik málo Nokií s kapacitním displejem. Podle slov Eldara Murtazina, který přístroj testoval, se však displej C7 v citlivosti ovládání ani kvalitě reprodukce barev nemůže srovnávat např. se Super AMOLED displejem v Samsungu Wave nebo Retina displejem iPhonu 4.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia C7 nabídne kompletní konetivitu včetně Wi-Fi (802.11 b/g/n), GPS, 3G, Bluetooth 3.0 a 3,5mm audio/video výstupu. Proti N8 bude postrádat HDMI konektor. Fotoaparát poníží na 8Mpx, nedostane se na xenonový blesk, ale pouze duální LED. Vnitřní paměť 8 GB bude rozšiřitelná kartami microSD. Podobností s N8 je mnoho, proto nemá smysl zde vypisovat podrobně všechny specifikace. Následující tabulka shrnuje většinu podstatných parametrů. V červeně označených s C7 od N8 liší, ostatní jsou shodné.

 Nokia C7Nokia N8
displejdotykový kapacitní AMOLED 3,5", 360 × 640 bodůdotykový kapacitní AMOLED 3,5", 360 × 640 bodů
operační systémSymbian^3Symbian^3
operační paměť256 MB256 MB
fotoaparát8 Mpx, autofocus12 Mpx, autofocus
vnitřní paměť8 GB16 GB
Wi-Fib/g/nb/g/n
Bluetooth1.3.20001.3.2000
nativní DivXanoano
HDMIneano
baterieLi-Ion 1 200 mAhLi-Ion 1 200 mAh
odhadovaná cenacca 9 tisíc Kčcca 12 tisíc Kč

Podle Murtazina bude C7 pro zákazníky lákavější volbou než top model N8. Má být totiž o několik tisíc levnější a osekána bude pouze o nepříliš důležité funkce. Subjektivní roli u konzervativních uživatelů může hrát design, N8 vypadá do jisté míry až příliš futuristicky. Svou roli mohou hrát také nabízené barvy, ty se ale dozvíme až při oficiálním představení. S tím Nokia původně čekala pravděpodobně na Nokia World 14.-15. září v Londýně, ale po zveřejnění recenze na ruském webu možná proces uspíší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázky inovovaného prostředí Symbian^3

Nokia C7 se má objevit na vybraných trzích v polovině října za 350 eur před zdaněním. To znamená českou koncovou cenu kolem deseti tisíc korun. Na prodej C7 si ale počkáme zřejmě o něco déle, již půl roku avizovaná N8 se u nás objeví se zpožděním až v listopadu (více o dostupnosti N8 v Česku čtěte zde).

Diskuze (29) Další článek: iPhone 4 v ČR: byli jsme u toho (fotoreportáž)

Témata článku: Nokia, Nokia C7, Nokia N8, Pře, Eldara Murtazina, Oficiální uvedení, Uvedení, Rozšiřitelná karta, Nepředstavený smartphone, Podstatný parametr


Určitě si přečtěte