Nokia HS-3W: sluchátko, kterému se neschováte (recenze)

Bluetooth sluchátko Nokia vsadilo zejména na odlišnou konstrukci, která umožňuje pohodlnější nošení při dlouhodobém používání. Přesvědčilo nás, že se vyplatí vsadit na osvědčenou značku.

Bluetooth sluchátka jsou dnes stále menší a dostupnější, a proto se výrobci nyní zaměřují také další aspekty pohodlného používání. Názorným příkladem této skutečnosti může být testované sluchátko Nokia HS-3W, které ani při opravdu dlouhém nošení nijak nepřekáží a zachovává si plnou funkčnost.

Vzhled neurazí

Jen stěží byste hledali nějakou zásadní podobnost s dnešními konkurenčními sluchátky. Sluchátko od Nokie můžeme rozdělit do dvou částí. První část tvoří podlouhlá pecka do ucha, jenž vypadá stejně jako běžná sluchátka pro přenosné audiopřehrávače, avšak na rozdíl od nich na ni naleznete jedno ovládací tlačítko a otvory mikrofonu. S druhou částí je spojena tenkým a lehkým drátem. Druhá, mnohem masivnější část, slouží pro „zaparkování“ sluchátka při jeho nečinnosti a naleznete na něm ovládací prvky pro regulaci hlasu a zapínání respektive vypínání celého sluchátka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátko se skládá ze dvou částí --- V balení naleznete i poutko na krk

Obě části sluchátka jsou vyvedeny v kovově stříbrné metalíze, které sekundují pogumované černé plochy po stranách. Samotné sluchátko nese v leskle modrém pruhu logo výrobce. Na zadní straně masivnější části sluchátka naleznete svěrací sponku pro uchycení základny za oděv - například lem košile či kapsy. Na vrcholu masivní spony je stejně masivní očko pro provléknutí poutka na krk.

Z fotografií je patrné, že černé látkové poutko je součásti balení. Pokud se dostanete do situace, kdy nebudete moci základnu nikam přichytit, budete výrobci děkovat, že přiložil také poutko. Sluchátko drží v základně jen díky vestavěnému magnetu. Kvůli němu se také nemůže pochlubit žádným polstrováním ušní části, která by se časem od soustavného nasazování odřela.

Nabíječku v balení nenaleznete. Výrobce předpokládá, že máte po ruce telefon Nokia včetně kompatibilní nabíječky. Leckomu se tak může investice do sluchátka o něco a zbytečně prodražit.

Ovládání zvládne každý

Všechny ovládací prvky naleznete v černých pogumovaných zónách. Vesměs se jedná o velmi drobné, ale dobře hmatatelné výstupky. Na levé straně základny leží nejmenší tlačítko pro uvedení sluchátka do chodu. Pravou část obsadila sluchátka pro regulaci hlasitosti. Nejlépe hmatatelné a ovladatelné tlačítko náleží samotnému sluchátko. Leží v blízkosti mikrofonu a s jeho ovládáním nebudete mít vůbec žádný problém. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátko drží v základně magnet --- Kabel je možné omotat okolo základny

Seznamka s telefonem

Abyste sluchátko spárovali s mobilním telefonem, nemusíte jej uvádět do žádného speciálního režimu. Plně postačí, když jej jednoduše zapnete a telefon dokoná zbytek. V případě sluchátka Nokia HS-3W má každý kus jedinečný párovací klíč. Naleznete jej vytištěný na kartičce tvrdého papíru se sluchátkem v balení. Pokud byste kartičku ztratili, vězte, že párovací kód není nic jiného než poslední čtyři číslice výrobního čísla sluchátka, které naleznete na štítku pod baterií.

Při každém opětovném zapnutí sluchátka si samo zjistí, zdali se v okolí potuluje spřízněný telefon. Sluchátko totiž může fungovat až z osmi telefony. V jeden okamžik však pochopitelně jen s jedním.

Párování máme za sebou a jdeme si zavolat

Zde nemohu opomenout, že sluchátko odmítalo korektně fungovat se stařičkým Ericssonem T39m. Spárování proběhlo bez problémů, ale to bylo tak vše. Na řadu tedy přišel další telefon, tentokrát ze stáje Nokia; konkrétně model Nokia 7600. Zde nenastaly žádné komplikace.

Při telefonování oceníte volnost pohybu, kterou vám dává konstrukce sluchátka. Nemáte ten svíravý pocit, že vám něco sedí za uchem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spona k uchycení k oděvu slouží také jako kryt baterie

Kvalita zvuku nebyla nejlepší. Hovor ve sluchátku je slyšet trochu zatměle a s množstvím šumu. Druhá strana rovněž pozná, že nehovoříte přímo z telefonu. Avšak pokud kvalita hovoru byla mírným zklamáním, dosah od sluchátka byl naopak velkým překvapením. Nejen, že je možné se sluchátkem překročit desetimetrovou hranici, ale nepocítíte téměř žádné reakce, pokud se vzdálíte do další místnosti a od telefonu vás budou dělit dvě zdi.

O nějaké závislosti na přímou viditelnost nebo natočení směrem k telefonu můžete zapomenout, sluchátko Nokia si na to totiž vůbec nehraje. Rozpoznávání hlasových jmenovek probíhalo bez problémů a proto mohu tento způsob aktivace hovoru vřele doporučit. Pomocí tlačítek na sluchátku i základně můžete přijmout/ukončit hovor, aktivovat hlasové vytáčení, vypnout mikrofon (praktické) nebo vytočit posledně volané číslo. Opět bez sebemenších problémů.

Podle údajů výrobce by mělo sluchátko se standardně dodávanou baterií vydržet až čtyři hodiny hovoru nebo sto hodin v pohotovosti. 

Sluchátku se neschováte (hodnocení)

Sluchátko Nokia HS-3W mnohým učaruje svým nekonvenčním, avšak praktickým vzhledem. Po zvukové stránce je ještě co zlepšovat, ale to sluchátko napravuje příkladnou imunitou na vzdálenost a polohu od telefonu, a to i v situaci, kdy mezi ním a telefonem je několik překážek. Díky tomu je nasazení sluchátka vhodné téměř úplně všude, kde je vyžadována volnost rukou a stálý kontakt s telefonem. Příznivá je rovněž cena sluchátka pohybující se okolo 2 800 Kč.

Technické parametry:

  • Bluetooth sluchátko Nokia HS-3W
  • baterie: Li-Pol
  • doba nabíjení: 2 h 45 min
  • pohotovostní doba: až 100 h
  • provozní doba: až 4 h
  • dosah: do 10 m
  • hmotnost: 29 g
  • podporované Bluetooth profily: Handsfree, Headset
  • cena: okolo 2 800 Kč
Diskuze (11) Další článek: Mobil, který střílí (video)

Témata článku: Nokia, seznamka, Nokia 7600, Sluchátko, Kter, SluchSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
V Izraeli objevili nejstarší případ užívání opia. Drogu si užívali už v době bronzové

V Izraeli objevili nejstarší případ užívání opia. Drogu si užívali už v době bronzové

** V Levantě užívali opium už na sklonku doby bronzové ve 14. století před naším letopočtem ** Nebylo zřejmě místní produkce ** Dováželo se přes Kypr z dnešního Turecka.

Jaroslav Petr
IzraelDrogyArcheologie
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
Na chatu i do karavanu. Test nabíjecí stanice Crossio LifePower 600 se solárním panelem

Na chatu i do karavanu. Test nabíjecí stanice Crossio LifePower 600 se solárním panelem

Karavan, chalupa, záloha do domácnosti: to jsou některé z možností, jakým způsobem využít velké nabíjecí stanice. Pokud se navíc spojí s výkonným solárním panelem, už jde o výkonný zdroj čisté energie.

Stanislav Janů
PowerbankaTesty
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
První tablety Galaxy s užitečným taskbarem. Samsung v Evropě aktualizuje řadu Galaxy Tab S8

První tablety Galaxy s užitečným taskbarem. Samsung v Evropě aktualizuje řadu Galaxy Tab S8

** Prvním telefonem od Samsungu s Androidem 12L je Galaxy Z Fold4 ** Záhy se k němu přidaly tablety řady Galaxy Tab S8 ** Update už dorazil do Evropy, stačí jen aktualizovat...

Martin Chroust
Android 12LOne UI