Nokia má nové tlačítkové mobily. Jeden je známá reinkarnace, druhý slouží i jako pouzdro na sluchátka

Názory k článku

12. 07. 2022 12:31

Pff, to nic nie je, pockajte az nemenovana cinska firma zacinajuca na H, na ktorej projektoch pracujem, uvedie coskoro hodinky (!) do ktorych sa daju strcit sluchadla.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
12. 07. 2022 13:02

A zasa nepoužiteľný VGA foťák ... To je fakt taký problém tam dať nejaký priemerný, aspoň 5Mpx snímač s AF a LED bleskom ? .. Aké sú výrobné náklady na taký snímač? Pár centov? Tak isto aj pamäť 160MB - to sa ešte vyrába taká pamäť? .. Taktiež, prečo tam nie je aspoň 8-16GB internej pamäte, keď sa jedná o mobil na hudbu ? (Nokia 5710 XpressAudio)Tieto čínske srajdy od fínskej HMD Global nemá s pôvodnou Nokiou nič spoločného... Je to odpad ..
R.I.P stará dobrá Nokia ... A tak rád by som si pozrel takú reinkarnáciou N95 s 300PPI displejom, slušným foťákom, WiFi, GPS, BT, kvalitnou klávesnicou a podobne ....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
12. 07. 2022 15:11

Co předvádí HMD nejsou žádné reinkarnace, ale pouhé parazitování na legendách. Telefony, které HMD reinkarnuje, se nestaly legendami jen tak pro nic a ve své době to byly minimálně průměrné až TOP kousky. Kdežto to, co generuje HMD pod stejnými názvy nyní, je pouhý elektro-odpad, který výbavou nesahá po kotníky ani nejlevnější dotykové placce od Xiaomi. Po vzkříšení N3310 jsem hodně doufal, že by mohli přijít s reinkarnací nějaké tlačítkové legendy např. Nokia 6303 či jiné, která by ale výbavově odpovídala současnosti. Ale to se asi nestane a HMD bude furt jen chrlit parodie legend

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
12. 07. 2022 20:49

Rad bych si neco koupil, ale tohle je porad odpad za odpadem. Porad i staricka N82 ve vsech ohledech pouzitelnejsi

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
12. 07. 2022 21:45

Někde v hloubi duše bych byl pro.
Nějak se mi stalo, že na mobil mám velmi specifické požadavky. Maximální odolnost, co nejvyšší kapacita baterie, maximální výdrž. Už léta tahám po kapsách cihly. A dnes jsem stejně nespokojen, jako před dvaceti lety. Mám nový telefon. Protože ten předchozí s 5“ displejem jsem místo za deset dní nabíjel dvakrát týdně. Ten nový při běžném provozu - všechny funkce žeroucí baterii zapínám pouze v případě potřeby - nabíjíme jednou za měsíc. Ale co mi je platný 6,1" displej. A dvaceti megový foťák. A 16 mega na selfie. To nepotřebuji. Já bych chtěl tlačítkový telefon s podobnými vlastnostmi. Bez foťáku. Ale s možnostmi konektivity. To, co dělám vyžaduje, v případě nouze rychlost. Dotykové displeje to neřeší. I v běžných situacích se setkávám s tím, že mi někdo volá, vytáhnu telefon z kapsy, oklepâvám vodu, mokrými rukami se pokouším otírat telefon, aby reagoval. Siemens M75 mi to nedělal.
Mít v kapse tlačítkový telefon na dvě SIM, s možností zařídit hotspot, s akumulátorem kolem 15000 mAh, s GPS, od které požaduji v případě nouze nejvyšší polohu tak na padesát metrů a s dávno zapomenutou schopností outdoorových tlačítkovych telefonů, která nás opustila přibližně v době vzniku té M75. A k dispozici byla už jen mimo Evropu. Kousek toho výkonu použít pro CB pásmo. Ono pro pár z nás by bylo výhodou být online i mimo signál. Protože horské služby, hasiči záchranáři, nebo kolega o sto metrů jinde. To zmizelo někdy před dvaceti lety. Zároveň s mým mládím a použitelným zrakem. Už vážně nechci koukat na webové stránky na telefonu. Na lyžích, ani na kajaku na to stejně nemám čas. Na skále také ne. A večer ve spacáku mám mnohem pohodlnější tablet, nebo notebook.
Jsou nás statisíce. Možná milióny. Chceme vlastně nic. Asi by nás vytrhl jediný výrobce, který by si na nás vzpomněl. Ale jsme zapomenuti. A řešíme při každém nákupu tolik kompromisů, které si zdejší borci neumí představit.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
12. 07. 2022 23:02

Mali sancu zobrat to dobre z originalov a pozdvihnut ich na novu uroven. Namiesto toho (znovu) vyrobili hnusny bakelitovy odpad.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
uni
13. 07. 2022 08:30

@redakce Nokia telefony nedělá už minimálně dekádu. Ještě jste si nevšimli? Není to trapas, na odborném serveru?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (8)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
13. 07. 2022 15:01

Jak před lety uvedli na trh první retro kousek, tak jsem byl svým způsobem dost nadšený a hodně jsem váhal, jestli si to taky nekoupit i když by mi to bylo vlastně úplně k hov... . Počáteční nadšení je pryč a už mi to přijde spíš trapné. Souhlasím, že tlačítkové telefony mají stále své místo na trhu a své zákazníky si to najde, ale už by mohli přestat recyklovat ty názvy a tak trochu i design. Wow efekt už se vytratil.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 07. 2022 19:50

Tlačítkový telefon má být jednoduchý, spolehlivý s dlouhou výdrží bez zbytečností.
Většinou se používá na dispečincích nebo u nás v práci si ho předávají lidi mezi sebou co drží hotovost na servisu.
A na hory by se hodil taky, jen by měl super dosah.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
14. 07. 2022 05:32

Vydrž sluchátek... 4 hodiny.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
22. 07. 2022 10:37

Opět technologická zoufalost a výprodej starých krámů pod záminkou že jde přece o legendární telefony nokia.
Nokia dělala telefony z kvalitních materiálů a dobře propracované, s funkcemi které byly pro svoji dobu dost užitečné. Když už telefon umí LTE (no konečně, vždyť ta technologie už je ve výprodeji) co bude krám bez procesoru a bez softwaru s tím LTE dělat? Telefonovat přes něj? No to je chvályhodné, ale k ničemu. Kde mám LTE, mám i GSM a nepotřebuju volat přes data. Kde má takový telefon alespoň WiFi, aby mohl skutečně volat přes data a uživatel se dovolal třeba v podzemních garážích ve firmě? A samozřejmě mohl díky WiFi udělat hotspot a o LTE se podělit s notebookem? Nokie si kupovali dělníci protože ty laciné modely vydržely všechno, a taky manažeři, protože ty drahé modely uměly všechno, co tenkrát telefon mohl / měl umět pro práci.
Výprodej elektronických součástek, zabalený do vrzajícího výlisku ze starých čínských novin, to není nokia a není to ani žádný jiný použitelný telefon. Zjevně trh nenabízí dostatek zájemců, kteří by za solidně udělaný a solidně vybavený tlačítkový telefon zase daly 10 tisíc. Možná proto, že ti lidé pořád ještě mají ty telefony, co koupili před hafo lety, mají v nich už třetí baterii a pořád jim fungují. Pravda, dneska už se asi nesynchronizují s outlookem, protože to mokrosoft překopal a už není kdo by aktualizoval SW na těch telefonech a dnešní solidní tlačítkáč by uměl věci co ten starý neumí, ale i tak je pro leckoho kdo nezapoměl že telefon je především a telefonování a že i když z auta uděláte pojízdný zábavní park, tak je pořád především na přepravu zmísta na místo a že žádná smrdlací placka tohle telefonování neumí tak dobře jako tlačítkové telefony, pořád lepší než plackafouny. Schválně, komu z vás se někdy v životě stalo, že na tlačítkovém telefonu který má v pořádku klávesnici, nešel zvednout příchozí hovor na první stisk klávesy pro příjem hovoru? Na dotykáči kolem sebe pořád vidím jak někdo kvůli nevhodnému gestu, mokrému prstu, nějaké SW chybě, přemnouvá zvonící telefon, aby přijal hovor. Už jen toto dělá z plackafounů zoufalost, která neplní nejzákladnější funkci. A né telefon. Jasně, taly používám šmrdlafoun. Potřebuju maily, potřebuju dvoufázové ověřování do systémů, potřebuju dokumentovat věci foťákem a VGA by fakt nestačil, potřebuju data včetně hotspotu. Prostě věci co by tlačítkáč bez problémů zvládal, jen kdyby ho někdo vyrobil.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor