Nokia N-Gage: šílenost, ale krásná

Včera Nokia zveřejnila další parametry a možnosti očekávané herní konzole a mobilního telefonu v jednom balení N-Gage. Vaše fantazie nestačí na možnosti, které tato konzole nabízí. Nevěříte?
Nokia N-Gage: šílenost, ale krásná
Kapitoly článku

Herní konzole křížená s mobilním telefonem a kdoví s čím ještě, nese označení Nokia N-Gage. Tento multimediální produkt je těžké někam zaškatulkovat, neboť Nokii se podařilo implementovat téměř vše myslitelné v jeden – sympaticky vypadající produkt. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mnohé nadchne již svým futuristickým vzhledem a ostatní uzemní nabídkou funkcí. Hmotnost přístroje je 137 gramů, což je vzhledem k rozměrům 133,7 x 69.7 x 20,2 mm a použitému hardwaru velmi příjemná hodnota. Základem této herní konzole je osvědčená platforma Series 60 s operačním systémem Symbian a podporou J2ME. Pravděpodobně nejvíce času strávíte pozorováním barevného displeje, který zaujme rozlišením 176 x 208 pixelů a podporou 4 096 barev. Věřte, hry vypadají na N-Gage velice dobře.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

K čemu novinku využijete a co od ní můžete očekávat? Jen ve zkratce:

Hlavní zábavou budou hry, kterou budou Nokii šité takříkajíc na míru. K jejich snadnému ovládání bylo podřízeno vše, včetně ergonomické klávesnice, které vévodí pětisměrné tlačítko.

Klepněte pro větší obrázek

Můžete rovněž poslouchat, ale i nahrávat digitální hudbu. Podporovány jsou formáty MP3, AAC a WAV. K snadnému propojení s počítačem za účelem stahování hudby je konzole vybavena konektorem USB (mini). V balení naleznete paměťovou kartu MMC o velikosti 64 MB, která bude sloužit k ukládání písniček. Pokud budete chtít kartu s větší kapacitou, nezbývá než si ji dokoupit dodatečně. K dispozici je aplikace Nokia Audio Manager PC pro správu vašich písniček.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Při poslechu hudby se nemusíte spoléhat pouze na vlastní písničky z karty, ale můžete využít stereo FM rádio. V paměti konzole nalezne útočiště až dvacet radiostanic. Nejlepší poslech zaručují stereo sluchátka, která opět naleznete hned v balení. V opačném případě je na místě hlasitý odposlech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kromě samotného telefonování, můžete odesílat i multimediální zprávy MMS. Hlasově vytáčet můžete dvacet čísel, což není ani moc - ani málo. K dispozici je rovněž hlasový záznamník. Výhodou platformy Series 60 je bezesporu multitasking. Dovolí vám během hry poslouchat rádio nebo telefonovat. Podpora sítí 900/1800/1900 MHz zaručí, že ani v Americe nepřijdete s novinkou zkrátka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jedním z nejpoužívanějších komunikačních kanálů současnosti je bezesporu email. Nokia N-Gage nabízí kompletní podporu používaných protokolů (POP3, IMAP4, SMTP a MIME2). K dispozici je i prohlížeč XHTML stránek – kromě WAPu můžete zabrousit i na stránky iMode.

Připraveny jsou základní aplikace pro organizování času. Ty spolu s telefonním seznamem, obrázky a dalšími aplikacemi jsou náročné na paměť telefonu – můžete být bez obav, Nokia dostala naděleno celkem 4 MB.

Kvůli multiplayerovým hrám s více hráči byla Nokia vybavena podporou technologie Bluetooth. Své uplatnění nalezne i GPRS (3+1, 2+2) nebo HSCSD (až 43,2 kb/s).

Kompletní výčet schopností konzole N-Gage uzavírá podpora aplikací napsaných v jazyce Java. Přesněji standardu Java 2 Micro Edition (J2ME).

Žádný z manažerských mobilních telefonů se nemůže pochlubit takovým výčtem schopností – a to si řeknete – N-Gage, to je jen hračka.

 V další kapitole už netrpělivě čekají všechny hry, kterou jsou k dispozici hned od startu.

Témata článku: Nokia, Nokia N-Gage, Šílenost, MLB, Síl, Futuristický vzhled, MemoriesŠvýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

** Firma Exit International chce usnadnit proces asistované sebevraždy ** Jako řešení nabízí „kapsli“ Sarco vytištěnou na 3D tiskárně ** S důstojným odchodem pomůže dusík a umělá inteligence

Karel Kilián
ŠvýcarskoSebevraždaTechnologie
Americké letectvo chce levnou munici s vyměnitelnými hlavicemi proti pozemním cílům

Americké letectvo chce levnou munici s vyměnitelnými hlavicemi proti pozemním cílům

** Dnešní americké bojové letouny používají proti pozemním cílům velmi sofistikovanou munici ** Ta je velmi specializovaná a zároveň nesmírně drahá ** US Air Force proto chce zavést nové typy munice, které budou levnější i univerzálnějš

Stanislav Mihulka
LetadlaZbraněVojenství
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Fanoušci si všimli zařazení Matrixu Awakens do digitálních obchodů už před pár dny. Epic ale nyní přichází s oficiálním oznámením.

Martin Nahodil
Matrix AwakensTechnologie
Jak psát, posílat a přijímat SMS na počítači

Jak psát, posílat a přijímat SMS na počítači

Psát a přijímat textovky nemusíte jen prostřednictvím telefonu. Pomocí aplikací od Microsoftu nebo Googlu jej propojíte s vaším počítačem, díky čemuž pak můžete SMS zprávy vyťukávat pohodlněji na klávesnici. Zjednoduší vám to i správu zpráv.

Jan Spěšný
SMSTipy
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment