Nokia N73: nejlepší mezi dvěma stovkami mobilů (velký test)

Nokii N73 se podařilo porazit doposud kralující výsuvnou N80. Je to celkově nejlépe vybavený telefon na českém trhu. Nový Symbian, tři megapixely se jmenovkou Carl Zeiss, USB Mass Storage, práce s dokumenty, výborný adresář a dobrá organizace času, famózní internetový prohlížeč. Kdekdo má na ni spadeno. 7× video!

S hudbou si N73 dobře rozumí

Přehrávač hudebních souborů zůstal beze změny. To ovšem neznamená nic špatného, už několik modelů ho považujeme za velmi dobrý. Skladby je možné prohlížet všechny pohromadě, seřazené podle interpretů, žánrů, alb či skladatelů. Hlasitost je dostatečná, maximální možné nastavení běžný posluchač používat nebude. Hodí se však připojit pořádná sluchátka. Je však třeba dokoupit redukci na klasický 3,5mm jack, přímo na kabelu s dálkovým ovládáním chybí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Možnosti přehrávače • výběr podle kategorií • aktualizace hudební knihovny

Přehrávač je funkční i na pozadí, na hlavním displeji se ukáže název skladby, dá se přes něj nastavovat i hlasitost. Při příchozím hovoru se přehrávání plynule ztiší a po jeho ukončení zase obnoví; ve sluchátkách je slyšet vyzváněcí tón.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Seznam všech skladeb na paměťové kartě • přehrávání vybrané • ekvalizér • přehrávání na pozadí

Přibalená sluchátka Nokia slouží zároveň jako handsfree, v hlavní jednotce kabelového dálkového ovládání je i mikrofon a spona na košili. Kromě ní je tu ještě kolébka ovladače hlasitosti a tlačítko pro přijetí nebo ukončení hovoru, jehož dlouhým podržením se dá aktivovat funkce hlasového vytáčení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přibalená sluchátka s dálkovým ovládáním na kabelu

Vestavěné rádio je řady Visual, Nokia si s ním nedá pokoj. Přitom jeho funkce využijete jen na několika málo místech světa, u nás rozhodně ne a zatím se takové vysílání ani neplánuje. Jednotlivé frekvence je možné buďto zadávat přímo, nechat vyhledat nejsilnější, anebo listovat postupně celým pásmem.

Rádio bohužel postrádá funkci RDS, takže si jména stanic musíte vypsat do dvaceti možných pozic k uložení ručně sami. Příjem je stereofonní, pokud je signál slabý, telefon automaticky přepne do mono režimu. Bez připojených sluchátek žádnou stanici nenaladíte, jakmile telefon nezjistí jejich přítomnost v /Pop-Portu, rádio odmítá spolupracovat (kabel sluchátek používá jako anténu).

Na Nokii N73 jsem kromě vlastního videa zkoušel přehrávat i upravené seriály ve formátech 3GP a MP4. Oba formáty N73 zvládá přehrávat, v celoobrazovkovém režimu. Ve stopáži se listuje pomocí joysticku. Na našem videu pod textem uvidíte vše v praxi.


Pokračování v další kapitole: telefonování, adresář

Témata článku: Nokia, , Nokia 6280, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Nokia N73, Nokia N73 Music Edition, Nokia N80, Samsung D900, Sony Ericsson K800i, Stovka, Hlavní kamera, Slabý telefon, Kovový plát, MOBI, Plynulý zoom, Tessar, Poslední typ, Stejný prohlížeč, Chytrý model, Lodička, Oblíbený smartphone, Ostré slunce, Celá škála, Neuvěřitelné množství