Nokia Ovi Mail pod křídly Yahoo zapomněl češtinu

Přechod e-mailu Nokia Ovi pod křídla Yahoo se neobešel bez komplikací. Chybí jazyková lokalizace a uživatelům na několik dní zmizela historie korespondence.
Nokia Ovi Mail pod křídly Yahoo zapomněl češtinu

Je tomu skoro rok, co Nokia uzavřela spolupráci s Yahoo!. Důvodů bylo jistě vícero, ovšem pravdou zůstává, že Yahoo to s e-mailem určitě umí vic než Nokia. I proto jsme se mohli dozvědět, že dříve či později převezme právě Yahoo celý portál s e-mailovým řešením Ovi. Pro koncového uživatele nové spojení přináší zjednodušení ovládání e-mailové schránky, zvýšenou stabilita schránky a nové služby.

Práce kvapná, málo platná

Převod všech e-mailových schránek z Ovi pod křídla Yahoo proběhl v noci z 5. na 6. dubna 2011. Jak tomu velmi často bývá, nic se neobešlo bez komplikací. Největší omezení pravděpodobně pocítit uživatelé alternativních webových prohlížečů, neboť Ovi Mail je z počítače nyní přístupný pouze přes Internet Explorer, Firefox a alternativní Safari. O tom, zda přibude v blízké době velmi oblíbený Google Chrome či sofistikovaná Opera, se nehovoří.

Klepněte pro větší obrázek
Ve starém prostředí Ovi nás provázelo typické písmo Nokia

Českou nebo obecně evropskou jazykovou lokalizaci ve schránce Yahoo nehledejte. Brand a značka Ovi zůstávají v čele stránky v záhlaví editoru i v editoru e-mailů. Vedle původního titulu „Ovi Mail“ jsme se dočkali pouze mírného faceliftu na „Mail powered by Yahoo!“.

Daleko více však nepotěší skutečnost, že veškerý záznam korespondence do včerejší půlnoci je zřejmě nenávratně smazán, e-mailová schránka je nyní prázdná a bez obsahu. Yahoo! zálohu a obsah uživatelům vrátí až po kompletní migraci systému. Převod od Nokie k Yahoo! by měl být relativně rychlý. Podle informací potrvá zhruba 14 dní. Po celou dobu bude schránka sice prázdná a bez historie, bez kontaktů avšak zcela funkční. Poté se zálohovaný obsah obnoví.

Klepněte pro větší obrázek 
Pod správou Yahoo zůstalo pouze záhlaví, zbytek už je známý uživatelům webového e-mailu Yahoo

Zde však negativa končí a přicházejí samé lepší zítřky. Předně jsou do prostředí schránky integrovány profily dalších služeb s okamžitým přístupem na vlastní obsah. Hovoříme zejména o službách Yahoo! (např. fotogalerie Flickr, myDrive a další), ale také o sociálních službách s chatem z Facebook účtu a příspěvky z Twitteru.

Ne neočekávané, spíše naopak

Přebrání velmi důležitých otěží u e-mailové komunikace není vlastně nic překvapivého. S každým novým prodaným přístrojem Nokia se uživateli nabízí možnost vytvoření Ovi účtu. Jedna ze služeb Ovi je právě bezplatná e-mailová schránka, která by měla sloužit především pro mobilní korespondenci. Cíle Nokie jsou pro dalších několik let jasné. Nabídnout internet také méně vyspělým miliardovým státům jako Indie a Čína. Držení této služby by bylo pro Nokii velkým soustem. Yahoo určitě s masivním nárůstem uživatelů počítá a ví, co očekávat.

Diskuze (11) Další článek: Nokia drop: z počítače do mobilu na jeden klik

Témata článku: Nokia, Mail, Yahoo, Mailová schránka, Sociální služba, E-mailová schránka, Známý uživatel


Určitě si přečtěte