Nokia přiveze Lumie 900 s Batmanem. I díky hokeji

Jak jde hokej a Batman dohromady? Třeba tak, že český hokej byl naposled lepší než ten finský, a tak si Češi zaslouží speciální edici nejlepšího finského mobilu.

Nokia zahájila prodej vlajkové Lumie 900 vskutku stylově. Na tiskovou konferenci v Praze doručil tento nový model s Windows Phone samotný Batman. Původně komiksová postava ožívá už posedmé na stříbrném plátně ve filmu The Dark Knight Rises (Temný rytíř povstal). Nokia k této příležitosti připravila limitovanou edici Lumie 900. Na celočerném telefonu je vygravírovaná silueta netopýra, uvnitř nalezne jeho majitel navíc speciální obsah.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na tiskové konferenci vysvětluje René Keyzlar z Microsoftu a Marcus Stoerkel z Nokie, že Lumia 900 rozhodně není telefon bez budoucnosti. Windows Phone 7.8 bude mít sice stejnou pohotovostní obrazovku jako WP8, ale nemožnost fyzického rozšíření paměti či chybějící NFC u vlajkového modelu tím pánové stejně neobhájili.

Sehnat Lumii 900 s Temným rytířem nebylo pro tak malý trh, jakým je Česká republika, vůbec jednoduché. Celkem totiž Nokia ve spolupráci se studiem Warner Bros Pictures, které vlastní filmová práva k sérii o Batmanovi, vyrobí pouze tisíc kusů těchto telefonů. Do Česka se jich z tohoto množství přitom dostane celá stovka. Za kontraktem stojí dobré vyjednavačské schopnosti českého zastoupení Nokie a potom prý také respekt Finů po porážce od českých hokejistů na MS 2012 v boji o třetí místo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia Lumia 900 ve speciální batmanovské edici a ukázka exkluzivního obsahu v podobě tapety na zamykací obrazovku
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kromě loga Batmana na zádech je netopýří Lumia 900 stejná s běžnou verzí, bílé provedení je lesklé

V praxi se ale netopýří Lumia od té normální příliš neliší. Jedinou vizuální odlišností je zmiňované logo Batmana, pro zbytek bonusů musí člověk zapátrat uvnitř. V telefonu najdeme například tematické filmové tapety nebo čtveřici vyzvánění s filmovou hudbou z Batmana. Ve Windows Marketplace je zdarma pro všechny Lumie 800 a 900 ke stažení aplikace The Dark Knight Rises Nokia App, která mimo jiné odpočítává do startu české premiéry filmu 26. července. Součástí je také lokační hra Gotham City Game, vyvinutá ve spolupráci s Foursquare.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Temný rytíř povstal a slétl s novou Lumií 900 přímo na střechu nejvyšší budovy v Česku

Nokia Lumia 900 v limitované edici Dark Knight Rises bude v prodeji od 1. července za stejnou cenu jako běžná Lumia 900, tedy 14 tisíc korun. V období od 1. do 20. července získá každý nový majitel modelu Lumia 900 se svým nákupem dvě vstupenky na megafilm Temný rytíř povstal. Standardní varianta bude k dispozici ve značkových prodejnách Nokia, v nezávislé distribuci, u mobilního operátora Vodafone ČR a v průběhu července zahájí prodej také Telefónica. Edici The Dark Knight Rises nabídne z operátorů pouze Vodafone, a to v eshopu nebo na vybraných datových prodejnách v Praze a v Brně. Batmanovský přístroj najdou zájemci i ve značkových prodejnách Nokia v Praze (OC Smíchov a OC Flóra) a Brně (OC Olympia).

Nokia Lumia 900
Ace
rozměry a hmotnost: 128 × 68 × 11,5 mm, 160 g
displej: 4,3", kapacitní AMOLED, 480 × 800, 217 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1, GPS
paměť: 16 GB, baterie: 1 830 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon S2 (1× Scorpion, 1 GHz, 45nm)
operační systém: Microsoft Windows Phone 7.5 (Mango)
fotoaparát: 8MPx, video (1 280 × 720), autofocus, blesk
35 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Diskuze (49) Další článek: Jan Sedlák: LTE v Česku po česku [názor]

Témata článku: Nokia, Windows, Nokia Lumia 900, Batman, Malý trh, Posed, Marcus, Warner Bros


Určitě si přečtěte