Nokia se vrací k výrobě příslušenství. V Londýně představila dvoje bezdrátová sluchátka

Nokia kdysi vedle kategorie mobilů patřila i k lídrům trhu mobilního příslušenství. Některou z bondovek, Bluetooth repráčků nebo handsfree sady do auta vlastnil někdy skoro každý. Nyní se finská značka pod hlavičkou výrobce HMD Global k výrobě příslušenství vrací a představuje dva typy bezdrátových sluchátek.

Nokia True Wireless Earbuds jsou, jak už název napovídá, zcela bezdrátové špunty, které se ukládají do válcové krabičky připomínající pouzdro na doutník. Zde se sluchátka i dobíjejí. Na jedno nabití mají vydržet údajně až 4,5 hodiny hudební reprodukce nebo 5 hodin telefonních hovorů. V pouzdře se dobijí celkem třikrát, potom už je třeba dobít samotnou krabičku. Kvalita zvuku je vzhledem k maličké velikosti a hmotnosti pouze 5 gramu velmi slušná. Sluchátka jsou odolná proti potu a postříkání vodou.

Nokia Pro Wireless Earphones jsou taktéž bezdrátová, ale v jedno zařízení vzájemně spojená sluchátka s límcovou konstrukcí, kterou nosíte kolem krku. Z konců límce jsou vyvedeny kabely a na nich samotné špunty, které jsou vybaveny magnetem a v případě nenasazených sluchátek do uší drží u sebe a nezamotávají se. Výdrž těchto sluchátek na jedno nabití se má pohybovat okolo 10 hodin. Sluchátka jsou opět odolná proti pošplíchání vodou a při příchozí notifikaci na spárovaný telefon jemně zavibrují.

Oba modely sluchátek se mají prodávat globálně, cena se bude pohybovat okolo 4 tisíc za zcela bezdrátový a 2,5 tisíce za límcový model.

Diskuze (14) Další článek: Širokáč, normál a zoom. Samsung neuhlídal parametry trojice objektivů Galaxy S10

Témata článku: Nokia, , , , , , , Londýn, Pře, Spárovaný telefon, Sluch, Kvalita zvuku, Pouzdro, Bezdrátová, Bezdrátový špunt, Mobilní příslušenství, Sluchátko, Nabití, Hudební reprodukce, Špunt, Krabička, Finská značka, Příchozí notifikace, Výroba, Telefonní hovor,