Nokia Streaming Box 8000 promění běžný televizor ve Smart TV. Běží na Androidu 10

Nokia není pouze značka chytrých a tlačítkových telefonů, ale nově také zařízení pro chytrou televizi. Nokia Streaming Box 8000 je multimediální centrum, které po připojení k jakékoli televizní obrazovce vybavené HDMI vstupem, vytvoří prostředí chytré televize. Běží na Androidu 10 a podporuje oblíbené služby jako Netflix, YouTube a Prime Video.

Podobně jako licenci Nokie na výrobu telefonů drží finská společnost HMD Global, televizní box produkuje pod finským jménem rakouský výrobce set-top boxů StreamView. Krabička je vyvedena v minimalistickém hranatém designu, u dálkového ovladače se hledělo hlavně na ergonomii a čitelnost kláves, které jsou podsvícené. Uvnitř zařízení pracuje čtyřjádrový procesor Cortex-A53, připraveny jsou 2 GB operační paměti a 8 GB vnitřního úložiště pro multimédia a aplikace.

Box běží na systému Android TV, jeho součástí je tedy i Google Assistant a také Chromecast pro bezdrátové spojení s telefonem, tabletem nebo počítačem a snadné streamování obsahu na obrazovku. Krabičku lze připojit k internetu pomocí LAN portu, bezdrátovou konektivitu zajišťuje Bluetooth a Wi-Fi. Zvuk lze šířit přes analogový jack nebo optický výstup. Podporováno je maximálně 4K (UHD) rozlišení. Novinka se začne prodávat na vybraných evropských trzích za 100 eur (cca 2 700 Kč).

Diskuze (15) Další článek: MediaTek Dimensity 700: 5G se brzy dostane i do výrazně levnějších telefonů

Témata článku: Nokia, Android, Wi-Fi, HMD Global, Internet, Bluetooth, Příslušenství, Google Assistant, YouTube, Netflix, Android TV, Smart TV, Multimediální centrum, Telefon, Chytrá televize, Krabička, Televizor, Prime Video, LANA


Určitě si přečtěte