Nokia Streaming Box 8000 promění běžný televizor ve Smart TV. Běží na Androidu 10

Nokia není pouze značka chytrých a tlačítkových telefonů, ale nově také zařízení pro chytrou televizi. Nokia Streaming Box 8000 je multimediální centrum, které po připojení k jakékoli televizní obrazovce vybavené HDMI vstupem, vytvoří prostředí chytré televize. Běží na Androidu 10 a podporuje oblíbené služby jako Netflix, YouTube a Prime Video.

Podobně jako licenci Nokie na výrobu telefonů drží finská společnost HMD Global, televizní box produkuje pod finským jménem rakouský výrobce set-top boxů StreamView. Krabička je vyvedena v minimalistickém hranatém designu, u dálkového ovladače se hledělo hlavně na ergonomii a čitelnost kláves, které jsou podsvícené. Uvnitř zařízení pracuje čtyřjádrový procesor Cortex-A53, připraveny jsou 2 GB operační paměti a 8 GB vnitřního úložiště pro multimédia a aplikace.

Box běží na systému Android TV, jeho součástí je tedy i Google Assistant a také Chromecast pro bezdrátové spojení s telefonem, tabletem nebo počítačem a snadné streamování obsahu na obrazovku. Krabičku lze připojit k internetu pomocí LAN portu, bezdrátovou konektivitu zajišťuje Bluetooth a Wi-Fi. Zvuk lze šířit přes analogový jack nebo optický výstup. Podporováno je maximálně 4K (UHD) rozlišení. Novinka se začne prodávat na vybraných evropských trzích za 100 eur (cca 2 700 Kč).

Diskuze (15) Další článek: MediaTek Dimensity 700: 5G se brzy dostane i do výrazně levnějších telefonů

Témata článku: Nokia, Android, HMD Global, Bluetooth, Wi-Fi, Příslušenství, Google Assistant, Netflix, Internet, YouTube, Android TV, Smart TV, Nokia, Multimediální centrum, Chytrá televize, LANA, Krabička, Televizor, Prime Video, Telefon


Určitě si přečtěte

Chytré trenýrky či podprsenka. Na první pohled směšné, na druhý pohled zcela logické řešení
Karel Kilián
Chytré oblečeníWearablesNositelnosti
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 9

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile