Nokia uvedla svůj nejdostupnější 5G telefon. Některé jiné značky to umí o čtvrtinu levněji

Nokia představila nový telefon G50, který je dle slov firmy jejich zatím nejdostupnějším telefonem s podporou 5G. Paradoxem však je, že cenu i dostupnost zatím odmítla sdělit, což nemusí být zrovna nejlepší znamení. Telefon však bude spadat do nižší třídy, což dokládá pouze 6,82“ HD displej s jasem až 450 nitů a procesor Qualcomm Snapdragon 480.

Chybět nebude až 6 GB RAM a 128GB úložiště. Výkonu je zde tedy dostatek pro běžné používání. Potěší však předinstalovaný čistý Android 11 s garancí aktualizace na Android 12 a až třemi lety bezpečnostních aktualizací. Silnou stránkou telefonu je i baterie s kapacitou 5 000 mAh s podporou rychlého 18W dobíjení. 

Fotoaparát je zde opět trojnásobný s rozlišením 48MPx u hlavní kamerky, doplněný o 5Mpx ultraširokáč a 2MPx snímač hloubky ostrosti. Na čelní straně pak uživatelé najdou 8MPx selfie kamerku. Telefon bude dostupný v modré a bronzovo-zlaté, přičemž se s ním počítá i pro náš trh.

Česká cena zatím nebyla prozrazena, ale vzhledem k evropské ceně 270 Euro očekáváme, že se bude pohybovat někde kolem 7 000 Kč u základní verze. To je na nejdostupnější telefon vcelku hodně – značky jako Xiaomi, Realme či Motorola se s 5G telefony dokáží dostat i lehce pod 5 tisíc Kč.

Nokia G50 na videu:

Diskuze (5) Další článek: Smartphony s Androidem ohrožoval v srpnu bankovní malware Cerberus

Témata článku: Nokia, , , , , , , , , Bronz, Kamerka, Telefon, Ostatní značka, Jin, Qualcomm Snapdragon,