Nokia vylepšuje 7250 - přichází 7250i

O nové Nokii 7250i jsme s předstihem informovali už v dubnu, tento týden však bylo oficiálně rozhodnuto o jejím nasazení na evropské trhy. Proto se na ni můžeme těšit i u nás. Co nového nabízí?

O tom, že Nokia vylepšila svůj model 7250 a přidala, jak už to tak bývá, u jednoho ze svých nejnovějších modelů série 40 kouzelné písmeno "i", jsme již s předstihem informovali v dubnu. Krátkou bleskovku od Petra Broži si můžete přečíst zde. Původně však měla být Nokia 7250i určena pouze pro americký trh, byť jsme ji s napětím očekávali i u nás.

Tip: přečtěte si recenzi modelu Nokia 7250

Klepněte pro větší obrázekJaká vylepšení tedy upgradovaný model nabízí? Základní specifikace jako triální provoz 900/1800/1900 MHz, integrovaný foťáček, FM rádio a podpora mobilní Javy zůstává, "íčková" verze pak přidává relativně větší paměť a XHTML prohlížeč, vylepšené funkce digitálního fotoaparátu a rovněž zlepšení použitelnosti MMS. Některé námi uvedené novinky jako e-mailový klient se ve finální verzi neobjevily, i tak stojí výčet nových funkcí za zmínku. Velmi nás mrzí, že Nokia nevsadila na Bluetooth, čímž by nás za prvé velmi překvapila, za druhé by pravděpodobně velmi znepříjemnila tržní pozici Sony Ericssonu T610.

Jak jsme již uvedli, N7250i nově podporuje formát XHTML, a to prostřednictvím wapového prohlížeče ve verzi 1.2.1. Změněna byla částečně i struktura menu prohlížeče. Další změnou je velikost vnitřní paměti. Ta je nyní 4 MB a nabízí následující rozdělení. Půl megabajtu je určeno pro telefonní seznam, SMS, kalendář a úkolovník, zbývajících 3,5 megabajtu pak pro multimediální zábavu typu MMS, zvonění, obrázky a javové aplikace. Otázkou je, jak se s touto informací vyrovnají majitelé N7250 s pamětí okolo 5 MB. Jak možná víte, původní Nokia 7250 měla v reálu daleko větší kapacitu než bylo uváděno. Týkalo se to i kousku, který jsme měli na recenzi.

Co se týče inovací integrovaného foťáčku, ten v nové verzi podporuje noční režim, který dovoluje fotit snímky i v daleko horších světelných podmínkách. Další neméně důležitou novinkou je digitální zoom, možnost nastavení kontrastu a obrázkový editor. K jednotlivým kontaktům si nyní můžete přidávat i portrétní fotografii. Co se týče MMS, přibyla možnost upozornění o doručených zprávách. Inovovaný model by měl mít dokonce i novou strukturu základního menu. To má mít podobnou matici ikonek jako Nokie 7650 a 3650. Uživatel tak má daleko lepší přehled o všech funkcích, ikony jsou řazeny ve třech řadách.

Nokia 7250i se na evropských trzích objeví už v průběhu června, hned potom, co bude uvedena na americký trh. Cena se má v Evropě pohybovat okolo 540 euro. Na to, kolik bude stát tento krasavec u nás, si musíme ještě chvíli počkat.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Vzhled zůstává, Nokia 7250i přináší pouze nové barevné kombinace.

Diskuse: vyplatí se přejít z Nokie 7250 na novou 7250i? Přináší nové funkce znatelné zlepšení? Co dalšího byste u tohoto modelu přivítali?

Diskuze (224) Další článek: Nový low-end pro Ameriku od Sony Ericsson

Témata článku: Nokia, Nokia 7250, Nokia 7250i