Nordic Telecom má „podpultovku“ pro stávající zákazníky: 4 GB dat za 195 Kč

Nordic Telecom připravil speciální nabídku pro své stávající zákazníky. Těm nabízí od minulého týdne výhodný datový tarif – 4 GB za 195 Kč měsíčně v LTE síti. Tarif s těmito parametry má platnost „navždy“, tedy do okamžiku, než si jej sám zákazník zruší. Stávající zákazníci operátora už byli o nabídce informováni e-mailem.

Operátor, který v loňské aukci vydražil pásma na frekvenci 3,5 GHz, má nárok na využití sítě O2 podle velkoobchodních nákladových podmínek pro národní roaming. Jednání ale ještě nejsou ukončena a navíc se čeká na refarming (přeskládání) pásem v oblasti 3,4 až 3,8 GHz. S plnohodnotnou nabídkou mobilních tarifů proto přijde Nordic Telecom nejspíš až v příštím roce.

Není pro každého

Současná nabídka Nordic Telecomu je tedy stále z pozice virtuálního operátora. I tak se ale chlubí tím, že jde o nejvýhodnější nabídku 4GB datového objemu na trhu. Pro srovnání – O2 má za přibližně stejnou cenu 199 Kč poloviční objem 2 GB, T-Mobile nabízí nejbližší podobnou konfiguraci 5 GB za 275 Kč (z toho 1 GB dostupný přes aplikaci). Vodafone srovnatelný datový tarif nemá.

I nabídka Nordic Telecomu má ale háček – je určena pouze pro stávající zákazníky. U operátora je potřeba využívat jinou službu, například pevný internet nebo internetovou TV. Běžná ceníková cena je 295 Kč měsíčně. Rychlost přenosu je omezena na 5 Mbit/s. Tarif se hodí jako sekundární SIM do telefonu pouze pro data, nelze s ním totiž volat, ani psát SMS. Po vyčerpání základního 4GB objemu dat se dají dokoupit balíčky za tyto ceny: 1 GB za 70 Kč, 2 GB za 120 Kč a 4 GB za 200 Kč.

Diskuze (17) Další článek: Motorola chce patřit mezi lídry v 5G smartphonech. Už jich má celkem sedm

Témata článku: Tarify a mobilní služby, Mobilní data, Virtuální operátoři, Internet, SMS, Nordic Telecom, Zákazníci, Data, Rychlost přenosů, GB data, Rychlost přenosu, Pro +, Nabídka, Datový tarif