Nothing + Essential = Nic podstatného? Aneb když se start-upy spojují

O nedávno založeném start-upu Nothing spoluzakladatele značky OnePlus Carla Peie už z MobilManie víte. Firma se chce soustředit na vytvoření ekosystému chytrých zařízení a začít má ještě letos s bezdrátovými sluchátky. Portfolio by ale brzy mohlo zahrnovat i smartphony.

Portál 9to5google.com zjistil z výpisu britského úřadu na ochranu duševního vlastnictví, že firma Nothing Technologies získala už v listopadu 2020 od Andyho Rubina jeho start-up Essential. Transakce byla dokončena letos v lednu. Zda to znamená pouze nákup značky nebo i patentů ve vlastnictví Essential, není v tuto chvíli jisté.

Modulární telefon se neprosadil

Firmu Essential založil „otec Androidu“ Andy Rubin v roce 2016. Na trh vypustila v květnu 2017 jediný model chytrého telefonu Essential PH-1 s prvky částečné modularity. Smartphone se zpočátku potýkal s nejrůznějšími problémy a jeho prodeje zdaleka nesplnily očekávání. Později se firma chtěla zaměřit na projekt chytré domácnosti Essential Home, ale pak už o ní nebylo příliš slyšet.

Zda se pod křídly firmy Nothing dočkáme nového smartphonu Essential, je v tuto chvíli předčasné spekulovat. Carl Pei se ale momentálně může chlubit vlastnictvím dvou nejoriginálněji znějících názvů značek v oblasti technologií, jejichž kombinací (Nothing Essential, tzn. „nic podstatného“) se vtipný podtext ještě znásobí. Marketing ale nestačí, potřeba je i kvalitní produkt.

Váš názor Další článek: Skládací iPhone bude podporovat stylus. Letos se jej ale ještě nedočkáme...

Témata článku: Android, Smartphony, Byznys, Chytré věci, Andy Rubin, Nothing, Essential, Akvizice, Start-up, Essential Home, Duševní vlastnictví, Spoluzakladatel, Značka, Carl Pei, Bezdrátová sluchátka, Telefony s Androidem na Heureka.cz