Těšíte se na Nothing Phone? Firma chystá systém pozvánek, dostupnost telefonu bude velmi omezená

  • Nothing pokračuje v neotřelém marketingu
  • Telefon půjčil YouTuberovi MKBHD, ale jen pro ukázku zadní části
  • Telefon se bude prodávat velmi nestandardním způsobem...

Oživeno 23. června | Carl Pei, zakladatel firmy Nothing, je sice mistrem marketingu a „hypu“ okolo produktů, ale dnes zveřejněné černobílé video ze „zákulisí“ vývoje a výroby Nothing Phonu (1) už je možná trochu přes čáru. Teď nemyslíme samotné video z kanceláří firmy, v němž jsou explicitní a utajované materiály a produkty značky rozkostičkované, ale to, že se první telefon značky se bude nabízet ve velmi omezeném počtu kusů v podobě pozvánek!

Klepněte pro větší obrázek
Nothing ukázal základní komponenty, ze kterých skládá Nothing Phone (1)

Tím, že chce Nothing ze svého prvního telefonu udělat „exkluzivní“ a „nedostupnou“ záležitost, by si totiž mohl velmi uškodit. Ti, kteří na telefon čekají téměř rok, se zřejmě rozhodnou pro alternativu, pokud se dozví, že zrovna v jejich zemi se telefon nabízet nebude. Konkrétně USA je od Nothing Phonu už teď odstřižena, a něco nám říká, že ani v Evropě to nebude dvakrát veselé. Uspokojit potřeby komunity v první řadě je chvályhodné, ale je možné, že „přehypovaný“ produkt bude ve finále chtít daleko méně uživatelů, než ještě před několika týdny.

Druhé video od Nothingu k chystanému telefonu:

Protože jsme se do teď nedočkali prakticky žádné zmínky o hardwaru telefonu, je probíhající aukce telefonů něco jako koupě zajíce v pytli. Procesor? Uniklé benchmarky naznačují, že se má jednat o Snpadragonu 778G+, a to by byl docela propadák. Displej? Na videu se zmiňuje, že „ze 120Hz OLED displejů mají designéři radost, protože nabízí vše, co potřebují, jenže Nothing je něco jiného, protože má zcela odlišný přístup“, a to by mohlo znamenat, že telefon dostane klasický displej a základní 60Hz obnovovací frekvenci.

A vyzdvihovat u telefonu tělo z recyklovaného hliníku? To fungovalo možná dříve, dnes už je to mezi telefony zcela běžná věc...


Oživeno 22. června | Nothing v rámci nestandardní marketingové strategie zapůjčil telefon světoznámému YouTuberovi MKBHD alias Marques Brownlee. Ten si tak mohl exkluzivně osahat telefon, na jehož premiéru budeme čekat téměř do poloviny července. 

I tentokrát bylo možné na videu ukázat zejména zadní stranu telefonu, dozvěděli jsme se tedy zejména detaily notifikačních diod. Těch je na zádech celkem 900 (!), a jsou sdruženy do prstence okolo fotoaparátu, do kruhu okolo cívky pro bezdrátové dobíjení a dvou samostatných pruhů s jednou „tečkou“. Jaký je jejich účel? 

Klepněte pro větší obrázek
Největší unikát Nothing Phonu? Synchronizace zadních efektů s vyzváněním

Výrobce tuto funkci nazývá „Glyph Interface“. Při položení sluchátek na záda telefonu se rozzáří kruh okolo sluchátek. Při dobíjení pak spodní proužek ukáže aktuální stav dobíjení baterie telefonu. Při natáčení videí se mohou všechny diody rozzářit a pomoci tak s osvětlením, pokud máte ne zrovna ideální světelné podmínky. Navíc tu samozřejmě máte i samostatnou přisvětlovací diodu a také blikající červené světýlko, které znázorňuje probíhající nahrávání videa.

Nothing Phone (1) u YouTubera MKBHD:

Zřejmě nejzajímavěji vypadá synchronizace vyzvánění se světelnými efekty na zadní straně, zvonění je celkem deset, a protože je můžete nastavit unikátně vybraným kontaktům, i podle osvětlení zad budete hned vědět, kdo vám právě volá. Po uvedení telefonu si budete moci nastavit různé vzory osvětlení zad, které se budou vztahovat k notifikacím konkrétních aplikací. Přijde vám Gmail? Necháte si třeba jen zablikat centrální „géčko“...

Bude to stačit k tomu, aby Nothing přetáhl třeba dlouholeté uživatele Samsungů nebo iPhonů? To zatím nevíme, ale minimálně posledním zmiňovaným se bude líbit design, který leckomu připomíná iPhone 12.


Oživeno 16. června | Nothing uspořádal v Basileji pre-briefing, a poměrně překvapivě se z této akce dostala na veřejnost spousta materiálu, který je před uvedením telefonu běžně zahrnut do dohod o mlčenlivosti. Zdá se však, že Nothing i v tomto ohledu boří dlouhodobě zavedené standardy. Zatímco oficiální kanály nabídly jen jeden pohled na zadní stranu, nově už máme představu o tom, jak bude vypadat telefon ze všech možných úhlů pohledu.

Klepněte pro větší obrázek
Kolem fotoaparátů Nothing Phone (1) je umístěn ovál s LED diodami

Němečtí novináři se zúčastnili akce, na které byl za skleněnou vitrínou umístěn Nothing Phone (1). Na telefon si tedy nebylo možné sáhnout, výrobce stále úzkostlivě tají design přední strany, zbytek však máme černý na bílém. Telefon bude mít opravdu masivní kovový rám, což dost výrazně připomíná iPhony. Na spodní hraně je umístěn USB-C, šuplík pro nanoSIM karty a také hlavní reproduktor. Na zádech se nachází průhledný kryt, který ukáže povedený interiér. Součástí zad jsou navíc tři pásky s LED diodami. Jeden je umístěn okolo duálního fotoaparátu, druhý najdeme v horní a třetí ve spodní části zad. 

První dojmy z Nothing Phone (1), komentář v němčině:

Foťáky mají svou vlastní přisvětlovací diodu, takže by ovál okolo fotoaparátů mohl nahrazovat notifikační diodu. Blikání dvou zbývajících pásků však zatím racionálně vysvětlit neumíme. A mlžil i samotný výrobce, který blikání zad pustil v testovacím režimu a nechal redaktory na pochybách. Z předběžných tiskových akcí běžně víme i kompletní specifikace telefonu, zde však Nothing neprozradil zhola nic. Musíme si tak počkat na premiéru telefonu v první polovině července.

Diskuze (28) Další článek: Luxusní, ale také velmi drahé. Pod druhé hodinky se systémem Wear OS 3 se podepsala nečekaná značka

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Android, Smartphony, Fotoaparát, Design, Qualcomm, USA, Nadstavba, Gmail, Nothing, Tesla, AirPods, Start-up, Moderování, Vyzvánění, Čekání, Pro +, Fotka, Basilej, Dioda, Evropa, Nothing Phone, Styl, Telefon, Záda, Nothing Ear, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Máme dovézt horniny z Marsu? Někteří vědci v tom vidí zbytečný hazard

Máme dovézt horniny z Marsu? Někteří vědci v tom vidí zbytečný hazard

** Do čela závodů o první vzorky hornin z Marsu se dere Čína ** Zatímco americko-evropský projekt řeší bezpečnostní otázky, jeho konkurence si s nimi hlavu moc neláme ** Je strach ze zavlečení martského života na Zemi zbytečný?

Jaroslav Petr
MarsBezpečnost
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybíráme nejlepší tlačítkové mobily. Většina umí jen SMS a volání. Právě v tom je jejich síla

Vybíráme nejlepší tlačítkové mobily. Většina umí jen SMS a volání. Právě v tom je jejich síla

** Klasické tlačítkové mobily se staly okrajovou záležitostí ** Někomu ale k používání stále bohatě postačují ** Z nabídky prodávaných modelů vybíráme 16 nejlepších

Jan Láska
Nákup a ceny