Nová Emporia TALKpremium pro seniory v nabídce O2

Emporia vstupuje na český trh a představuje nový model TALKpremium. Seniory se speciálním tarifem O2 vyjde na necelých třináct stovek.

Rakouská společnost Emporia Telecom, jež vyvíjí mobilní telefony určené speciálně pro starší generaci, oficiálně vstoupila na český trh a plánuje zde prodat více než 30 000 telefonů ročně. Prvním modelem společnosti, představeným už před třemi lety, se stala Emporia Life, kterou vloni zařadil do své nabídky O2 (čtěte Emporia Life: mobil pro seniory konečně i u nás). U stejného operátora se od listopadu portfolio značky rozroste o typ Emporia TALKpremium.

Impérium seniorů

Emporia ve svých odhadech na českém trhu vychází jak z úspěchu v Rakousku a Německu, tak i z demografických údajů. V České republice žije než 1,5 milionu obyvatel starších 65 let. „To je naše cílová skupina,“ říká generální ředitelka společnosti Emporia Eveline Pupeter-Fellner, a dodává: „Naše telefony jsou speciálně upraveny tak, aby starším lidem vyhovovaly.“ V současné době společnost působí ve 22 zemích po celém světě a prodej telefonů značky Emporia na všech trzích by měl dosáhnout hranice půl milionu kusů. Do dalšího vývoje a výzkumu plánuje Emporia Telecom v následujících třech letech investovat 14 milionů EUR. Jedním z možných způsobů použití je zapojení mobilů do sledování informací o zdravotním stavu svých majitelů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Typickými vlastnostmi seniorských mobilů jsou velké klávesy, snadno čitelný většinou monochromatický displej, hlasitý reproduktor kompatibilní s naslouchátky a jednoduché ovládání. Součástí designu kláves jsou komponenty známé z kontrolních panelů používaných u průmyslových zařízení. Aby lidé se sluchovými problémy lépe slyšeli, jsou použity speciální reproduktory s nízkou rezonanční frekvencí, která není u mobilních telefonů obvyklá. Díky tomu je omezena akustická vazba, pískání i šum.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Stejně jako předchůdce Life, patří i Emporia TALKpremium k jednoduchým telefonům určeným pouze pro telefonování a posílání SMS. Žádné další pokročilé funkce neobsahuje. Nutnost zdlouhavého hledání v menu zcela odpadá díky možnosti přístupu k jednotlivým funkcím pomocí postranních tlačítek. Nový model má klávesnici s velkými tlačítky a přehledný displej. Ten je současně odolný proti poškození, usnadňuje rozeznávání písmen a číslic. Ve výbavě nechybí budík a praktická baterka. Součástí balení je také kožené pouzdro.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Emporia TALKpremium je od listopadu exkluzivně v nabídce O2 s úvazkem od 1 Kč. V kombinaci se speciálním paušálním tarifem pro seniory, který je určený zákazníkům starším 60 let, jej lze pořídit za 1 295 Kč. Standardní nedotovaná cena pak bude činit 2 995 Kč. Za každý prodaný přístroj navíc Nadace O2 věnuje 100 Kč na provoz Linky seniorů 800 200 007. V průběhu příštího roku se má nabídka telefonů Emporia dále rozšiřovat, přibude i doplňkové příslušenství.

Diskuze (9) Další článek: TomTom Start: pro ty, kdo s navigací začínají

Témata článku: Emporia, Emporia Life, Emporia Life Plus, Panel používaný, Senior, Nov, Má nabídka, Pískání, SenKuba během půlhodiny rozbil nový drahý dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor | Týden Živě

Kuba během půlhodiny rozbil nový drahý dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor | Týden Živě

** Do redakce nám dorazil Mavic 3 a hned jsme ho rozbili ** Statistický úřad zveřejnil data, jak používáme PC a mobil ** NordPass spočítal, jaká hesla používáme nejčastěji

Jakub ČížekMartin Miksa
Týden ŽivěVideo
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment