Nová LG se soustředí na dotykové ovládání

Oficiálně představené telefony LG spojuje elegantní vzhled, výsuvná konstrukce a dotykové prvky ovládání.

Druhý největší korejský výrobce mobilních telefonů nezůstává pozadu a na Světovém mobilním kongresu v Barceloně představil hned tři novinky. Jak jsme si u LG poslední dobou zvykli, sází opět na elegantní vzhled a efektní ovládání pomocí dotykového displeje. Po uvedení úspěšného módního telefonu LG Prada totiž výrobce zaznamenal zvýšený zájem po přístrojích s tímto intuitivním způsobem ovládání. Své vykonal také stále neuspokojený hlad po iPhonu.

LG KF510: ultratenká stylovka s kvalitním fotoaparátem

Pouze 10,9 mm tenký model KF510 se řadí k velmi štíhlým telefonům s výsuvnou konstrukcí. Jedinečný design podtrhuje kvalitní zpracování, tělo je zpevněno kovovým rámem, displej tvrzeným sklem. Na první pohled zaujme provedení s metalízovým povrchem, který na oko působí, jako by byl postupně barevně odstupňován.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Přístroj funkčně navazuje na svého předchůdce LG Shine, se kterým má společnou většinu parametrů. Pouze netypický váleček vystřídalo ovládání pomocí senzorových kláves. Ty zastupují kontextová tlačítka i potvrzovací kříž včetně kláves pro hovor. Plocha pod displejem tak bude při pohaslém telefonu vypadat jako prázdná. Vnitřní numerická klávesnice, která se odhalí až po vysunutí, už je tvořena klasickými tlačítky. Z vybavení stojí za zmínku 3Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou, automatickým ostřením a softwarovým stabilizátorem obrazu. Příznivci hudby ocení MP3 přehrávač, rádio bohužel chybí. LG KF510 by měl být na trhu dostupný od března a prodávat se bude v tmavě šedém nebo červeném provedení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

LG KF600: slider se dvěma displeji

LG představilo Evropě další vysouvací mobil KF600, za jehož design obdrželo prestižní cenu iF 2008. Vzhled se soustředí hlavně na oblé hrany a bohužel – vysoký lesk. Bude se tedy opět leštit. Telefon vychází z modelu Venus a přichází s netradičním ovládáním. Jeho unikátnost spočívá v přítomnosti dvou displejů, z nichž ten spodní supluje klávesnici a zobrazuje virtuální tlačítka v závislosti na aktuálně využívané funkci a pohybu v menu. Tuto „klávesnici“ LG nazývá InteractPad. V praxi to znamená, že horní strana telefonu se tváří jako jedna velká dotyková plocha, reagovat na prsty bude pouze spodní část.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Aby bylo ovládání prostřednictvím InteractPadu pohodlnější a s jistou odezvou, je model LG KF600 vybaven několika způsoby interaktivní komunikace s uživatelem. Na jednotlivé příkazy reaguje zvukem, vibracemi i vizuálně. Grafické prostředí je možné si personalizovat, na výběr je hned osm originálně provedených témat. Po rozevření přístroje vás čeká už běžná numerická klávesnice, pro větší pohodlnost navíc rozšířená o tlačítka hovoru a korekční C.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Rozlišení hlavního displeje je 240 × 320 bodů, ve výbavě najdeme 3Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, hudební přehrávač a slot pro paměťové karty microSD. Konektivitu zajišťuje konektor USB a technologie Bluetooth. S telefonem se dovoláte pouze v sítích GSM, z datových přenosů poslouží GPRS nebo EDGE. V nabídce budou tentokrát hned čtyři veselé barvy: pastelově růžová, lesklá růžová, vínová a poněkud umírněnější titanová.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

LG KF700: vysouvák s trojím ovládáním

Nejvyšším z představených LG na kongresu v Barceloně je KF700. Do třetice se jedná o výsuvný telefon s dotykovou plochou i hardwarovou numerickou klávesnicí. Aby ovládacích prvků nebylo málo, LG tentokrát přidalo ještě speciální navigační kolečko umístěné na zadní straně telefonu. Výrobce zdůvodňuje trojí systém ovládání tím, že každý si najde sobě nejbližší způsob, jak se co nejpohodlněji dostat ke všem funkcím telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Třípalcový displej je proti KF600 dotykový po celé ploše, nabídne rozlišení 240 × 480 pixelů a zobrazí 262 tisíc barev. Uzpůsoben je k ovládání prsty, stylus se k telefonu ani nedodává. Hlavně pro vášnivé pisatele SMS zpráv zůstala zachována běžná klávesnice, která po vysunutí zahrnuje i tlačítko C pro korekci a klávesy hovoru. Ovládací prvky doplňuje navigační kolečko, které efektivně poslouží například při prohlížení fotografií jako nástroj pro zoomování, oceníte jej při mobilním surfování nebo při přepínání mezi často používanými aplikacemi. Slouží také k regulaci hlasitosti a je možné mu přiřadit předvolby až šesti oblíbených funkcí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

S LG KF700 se dovoláte ve třech pásmech GSM a také ve 3G sítích UMTS, kde zvládá i videohovory. Podporuje rychlé datové přenosy EDGE a HSDPA. Vestavěný internetový prohlížeč je optimalizován pro přístup k službám Google (vyhledávání, blogy, Gmail, mapy) a přehrajete s ním i videa na YouTube. K dalším funkcím patří přehrávač souborů MP3 a MPEG4, třímegapixelový fotoaparát s bleskem a autofocusem, Bluetooth a USB port. Vnitřní uživatelskou paměť 90 MB rozšíříte paměťovými kartami microSD. Do prodeje se tento telefon dostane během března.


TIP: Další informace a novinky ze Světového mobilního kongresu v Barceloně čtěte zde

Diskuze (16) Další článek: T-Mobile chystá levnější data a SMS v zahraničí

Témata článku: LG, LG, LG KF510, LG KF600, LG KF700, LG Prada 3.0, Běžná klávesnice, Vysoký lesk, Nov, Váleček, Dotykové ovládání, Dotyk, Ovládání, Dot