Nová verze české navigace MapFactor Navigator 7 přináší podporu Android Auto

Česká navigace MapFactor Navigator přichází v nové verzi s číslem 7 s očekávanou novinkou v podobě podpory platformy Android Auto. Navazuje tak na oznámení z loňského srpna, ve kterém Google ohlásil otevření své platformy pro navigační aplikace třetích stran.

Vývojáři MapFactoru se prakticky okamžitě pustili do práce a ve spolupráci s Googlem implementovali podporu Android Auto. Díky tomu lze Navigator používat v rámci infotainmentu ve vozidlech s podporou této platformy.

MapFactor Navigator 7 a Android Auto

Uživatelé jistě uvítají, že na rozdíl od některé konkurence je tato funkcionalita dostupná bez jakýchkoliv dalších poplatků ve všech verzích Navigatoru 7, tzn. od bezplatného Navigatoru FREE až po profesionální Navigator PRO.“ uvádí MapFactor v tiskové zprávě.

Hlavní výhodou integrace s Android Auto je zobrazování veškerých informací na palubních displejích. Řidič tak nemusí sledovat obrazovku chytrého telefonu, ani řešit jeho umístění v rámci interiéru vozidla. To by v konečném důsledku mělo přinést nižší míru rozptylování a větší bezpečnost při řízení.

Jedním z nesporných kladů navigace MapFactor Navigator jsou offline mapové podklady, díky nimž je aplikace schopná fungovat bez datového připojení. V případě bezplatné verze spoléhá na otevřené mapové podklady OpenStreetMap, placená varianta pak nabízí osvědčené mapy TomTom.

Palubní navigátor zadarmo

V rámci Android Auto aplikace nabídne například asistenta jízdy v pruzích, denní a noční režim či výběr mezi 2D a 3D režimem. V placené verzi jsou pak k dispozici například alternativní trasy nebo aktuální dopravní informace pro více než 80 zemí.

Další novinkou je rozšíření nabídky profesionálních map TomTom pro osobní i nákladní vozidla o další regiony, a přechod z původního konceptu nákupu jednorázových mapových licencí na regionální předplatné obsahující čtvrtletní aktualizace.

Navigace MapFactor Navigator 7 je již dostupná v Google Play. Pokud ji máte v telefonu nainstalovanou, měla by její aktualizace proběhnout automaticky. V opačném případě si ji můžete stáhnout a používat zdarma, přičemž funguje i na starších telefonech s Androidem 6.0 a vyšším.

Diskuze (3) Další článek: Nová Nokia C01 Plus: Malý telefon s Androidem Go pro nenáročné

Témata článku: , , , , , , , , , Platforma, Navigatoru, Aplikace, Nová verze, Googleblog, Rozptylování, Verze, MapFactor Navigator,