Nové bezdráty Huawei Freebuds 4 vyzdvihují komfort při nošení a hutný zvuk

Huawei vydává další zcela bezdrátová sluchátka, tentokrát ve své hlavní „číslované“ řadě. Huawei Freebuds 4 navazují na loňské vcelku úspěšné trojky, které se až na kritiku méně účinného potlačení hluku mohly pochlubit velmi dobrým zvukovým podáním. Na kvalitu zvuku mají Freebuds 4 navázat, aktivní potlačení hluku (ANC) má být vylepšeno.

Freebuds 4 opět sází na peckovou konstrukci náušníků, tedy způsob zavěšení do ucha bez ucpání gumičkou, které mnohým uživatelům vyhovuje lépe. V uchu netlačí a tím, že jej úplně neodizolují od okolí má uživatel lepší přehled o dění v okolním prostředí. Na druhou stranu potom bývá obtížnější zajistit účinné odstínění od hluku. Huawei tentokrát ANC označuje přívlastkem „open fit“, čímž naznačuje, že pecková sluchátka se při potlačení hluku chovají jinak. 

Design sluchátek je velmi podobný Freebuds 3, a to včetně dlouhé protáhlé nožky a dobíjecího pouzdra ve tvaru kruhového oblázku. Na evropských trzích bude na výběr bílá a tmavě šedá barva. Každé sluchátko má i s nožkou délku 41 mm, ale přitom je velmi lehké – váží pouze 4 gramy. Nechybí částečná odolnost proti postříkání vodou nebo pocení IPX4. Nechybí dvojité párování přes Bluetooth 5.2, senzor nošení a transparentní režim propustnosti.

Velký měnič a posilovač basů

Možná i z tohoto důvodu tato sluchátka nebudou patřit mezi rekordmany ve výdrži hraní na jedno nabití. Bez zapnutého ANC vydrží hrát 4 hodiny, s ANC se výdrž snižuje na 2,5 hodiny. Plně dobité pouzdro přidá energii na dalších maximálně 22 hodin (s ANC 14 hodin), dobití sluchátek v pouzdře zabere zhruba hodinu. Pouzdro je možné dobíjet kabelem nebo bezdrátově na jakékoli Qi podložce.

Sluchátka obsahují opravdu velký dynamický měnič o průměru 14,3 mm. Každé z nich dostalo trojici mikrofonů a navíc vlastní posilovač spodních basových frekvencí, takže i přes to, jak jsou sluchátka subtilní, by měla poskytnout opravdu bohatý a hutný zvuk. Ten zpracovává známý čip pro nositelnosti Kirin A1. Ovládání sluchátek probíhá na nožce poklepáním nebo tahovými gesty. K dispozici je také známá obslužná aplikace AI Life ve spárovaném telefonu.

Sluchátka Huawei Freebuds 4 by měla být během léta dostupná i na českém trhu, jejich cenu bude výrobce teprve upřesňovat, očekáváme zhruba rozmezí 4 až 5 tisíc korun.

Váš názor Další článek: Samsung Galaxy A22. Mobilní dvojčata, ale jen jedno z nich se připojí k 5G sítím

Témata článku: Huawei, ANC, Aktivní potlačení hluku, TWS, Zcela bezdrátová sluchátka, True wireless, Nošení, AI Life, Komfort, Zvuk, Africký národní kongres, Hutný zvuk, Sluchátko, Huawei Freebuds, Hluk, FreeBuds


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety