Nové diskuze na MobilMania.cz: přestáváme se stydět

Na MobilManii jsme spustili nové diskuze. Osobnější a „sociálnější“. Využijte jejich potenciál a přidejte na svůj profil Twitter, Facebook nebo vlastní fotku.

Internet se mění. Už dávno to není underground pro pár zasvěcených, ale zcela nový svět, ve kterém se pohybuje mnoho lidí ze skutečného světa. Ačkoli se někteří snaží rozlišit svou reálnou a smyšlenou internetovou identitu, sociální sítě a další služby nás postupně naučily používat naše reálné jméno i na internetu. A tomuto trendu jsme přizpůsobili i diskuze na MobilMania.cz – za své jméno a názory se přece nemusíme stydět.

Co je v diskuzích jinak

  • v diskuzích je vidět vaše skutečné jméno, fotografie a předvolené odkazy
  • každý diskutující má svou stránku, na které je chronologický soupis všech jeho příspěvků
  • souhlas či nesouhlas s příspěvkem můžete nyní projevit jedním kliknutím
  • příspěvky je možné 15 minut po přidání editovat (jen uživatelé s plným profilem)
  • kdo chce zůstat anonymní, nemusí nic měnit

Základem nových diskuzí je přepracovaný uživatelský profil, do kterého můžete přidat své skutečné jméno, fotografii, odkazy na sociální sítě nebo své vlastní webové stránky. Tyto informace se pak objeví v hlavičce každého vašeho příspěvku v diskuzích na MobilMania.cz a celé to pak může vypadat třeba takto:

Klepněte pro větší obrázek 

Kdo vyplní ve svém uživatelském profilu své skutečné jméno, získá kromě zviditelnění svého webu a profilů také možnost editovat své příspěvky v diskuzích na MobilMania.cz. Aby nedocházelo ke zneužívání této funkce, funguje pouze 15 minut po zadání příspěvku a slouží především ke zpětné opravě pravopisných chyb apod.

Zadali jste nové položky do profilu a chcete se podívat, jak váš profil vypadá v reálu? Klikněte nahoře v hlavním panelu MobilMania.cz na položku „Moje komentáře“ a vypíše se seznam článků, ve kterých máte nějaký svůj komentář v diskuzi. Hlavička příspěvků se pochopitelně doplní i zpětně.

Klepněte pro větší obrázek

Jak to nastavit

Chcete-li si doplnit svůj uživatelský profil, klikněte na svou přezdívku nahoře v hlavní liště MobilMania.cz, která se zde zobrazí po přihlášení. Dostanete se tím přímo na svou registrační stránku v Klubu čtenářů a předplatitelů. Pokud u nás ještě nejste zaregistrováni, můžete se nově zaregistrovat zde.

Na registrační stránce můžete vyplnit všechna nová pole a přidat profilovou fotografii. Máte zde jedinečnou příležitost zviditelnit svůj kanál na Twitteru či vlastní blog. Ale vyplnit můžete pochopitelně jen to, co chcete zveřejnit.

Nebo vše při starém

Nikoho nenutíme, aby své skutečné jméno a fotografii zveřejňoval. Nevyplňujte proto prosím smyšlené údaje do svého profilu. Chcete-li zůstat v anonymitě, nemusíte měnit nic ve svém profilu a zůstanete na MobilMania.cz nadále známý jen pod svou přezdívkou.


Za své názory se nemusíme stydět

Anonymita internetu některé lidi změní, a pokud se někdo skrývá za přezdívkou, je mnohdy schopen napsat slova, která by se nikdy neodvážil vyslovit. Doplatily na to především diskuze na zpravodajských webech, kde se pod seriózním článkem často odehrávala diskusní zvěrstva. To pochopitelně vede k přísnému moderování a jiným opatřením. Nejdále došel web Novinky.cz, kde zavedli korespondenční ověřování identity uživatelů.

Poslední dobou však lidé přichází na internet se svou reálnou identitou zcela dobrovolně. Mohou za to sociální sítě, které spojují lidi z reálného světa. Bez skutečného jména a fotografie byste zde moc přátel nenašli. Myslíme si, že ať už publikujeme své názory na profilu na Facebooku, na Twitteru nebo v diskuzích pod články, je zcela přirozené, že si za nimi budeme stát a nebudeme se za ně stydět. Proto jsme také vylepšili diskuze na MobilMania.cz a věnovali zde více prostoru prezentaci samotných uživatelů.

Vystupování na internetu pod svou skutečnou identitou bývá často spojováno s paranoidními teoriemi. Například při pracovním pohovoru můžete narazit, když na vás personalista něco nelichotivého vygoogluje. Pokud je někdo hloupý a chová se na internetu jinak než ve skutečném světě, tak na to opravdu může doplatit. Rozumný člověk z toho naopak může vytěžit. MobilMania.cz je jedním z nejčtenějších odborných webů, máte jedinečnou možnost v diskuzích projevit své odborné znalosti a ty nadále zužitkovat. Když si vás personalista při žádosti o práci proklepne, může narazit na váš profil na MobilManii, kde se přesvědčí o vašich profesních i lidských kvalitách.

Klepněte pro větší obrázek 
Každý diskutující má automaticky podobný profil

Diskuze na MobilMania.cz naštěstí většinou nejsou tak divoké, jak tomu bývá na obecných zpravodajských webech. Vystoupení uživatelů z anonymity by jim ale bezesporu prospělo. Nechceme vás ale k ničemu nutit – sami zvažte, zda chcete odhalit svou pravou identitu.


Ještě rychlejší procházení novými příspěvky v diskuzích

Do diskuzí jsme přidali možnost procházení mezi nepřečtenými příspěvky pomocí
klávesových zkratek. Abychom vyhověli různým prohlížečům, mám dvě varianty:

  • Ctrl + šipka dolů/nahoru
  • Shift + šipka dolů/nahoru

Ve většině prohlížečů budou fungovat zkratky s Ctrl i Shift, ale třeba v Opeře, kde se Ctrl se šipkami používá pro přecházení mezi odkazy, je nutné použít Shift. Nedokážeme stoprocentně zaručit, že tato funkce bude dostupná i v posledním z posledních prohlížečů. V takovém případě prosím napište do diskuze, zkusíme, zda se s tím něco dá udělat.

Klepněte pro větší obrázek
Na první nepřečtený příspěvek se dostanete odkazem z horní lišty

Na pravé straně každého nepřečteného příspěvku se nyní zobrazují drobné šipky. Jsou to odkazy, kterými můžete postupně procházet všemi nepřečtenými příspěvky v diskuzi. Šipka se pokaždé ukáže na stejném místě, takže stačí nad ním držet kurzor myši a klikat.

Diskuze (35) Další článek: Spouštíme betaverzi Katalogu tarifů a balíčků

Témata článku: O MobilManii, Pohovor, Mobil, Pře, MOBI, Nový svět, Profi foto, Nový disk, Anonymita, MobilMania, Odborný web, Nov, DiskOde dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Před 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

Před 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

** Bluetooth se mělo stát univerzálním rádiovým protokolem ** Univerzalita mu zůstala, v rychlosti jej ale překonalo Wi-Fi ** Jeho symbol a název sahá až do 10. století

Jakub Čížek
BluetoothTechnologie
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

** Letošní olympiáda může být pro samotné sportovce velkou hrozbou ** Mimo pandemie se musí obávat i o sledování na každém kroku ** Čína monitoruje internetový i mobilní provoz

Martin Chroust
ŠpionážSoukromíČína
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify