Nové Motoroly: chytré, hezké a brzy na trhu

Komunikátor s Windows Mobile 6.0, hudební vysouvák s Linuxem nebo unikátní Rizr Z8 se Symbianem. Už se připravují pro český trh!
Kapitoly článku

České zastoupení Motoroly včera uspořádalo netradiční, ale velmi zajímavý seminář, na kterém prezentovalo novinky představené na 3GSM kongresu. To nejlepší hned na začátek – všechny se chystají také na český trh. Na pulty obchodů by se měly dostat průběžně během druhého čtvrtletí.

Klepněte pro větší obrázek 
Všechny současné a připravované Motoroly 

Nové telefony jsme si už prohlédli v Barceloně, včera jsme si ale mohli pohrát s přístroji, které již měly uživatelské prostředí v češtině a dostali jsme k nim odborný výklad. Jaké jsou naše „druhé první“ dojmy?

Tip: o technických parametrech nových Motorol si přečtěte zde

Motorola Krzr K3

Modrá prý už zase pomalu vychází z módy a nastupuje lesk. A tak se většina novinek Motoroly blyští a platí to i pro nový „Krejzr“ K3. Design zdědil po modelu K1. Modrou ale nahradila stříbrná, kryty se leknou ještě více a výbava povyrostla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Krzr K3 na oficiálních obrázcích

Podpora 3G včetně HSPDA se hodí. Rychlého připojení můžete využít při surfování na novém webovém prohlížeči, který v telefonu najdete. Jedná se o velmi propracovaný prohlížeč Opera, který je implantovaný přímo do nabídky telefonu. Není to tedy „jen“ javová Opera Mini.

Změn v nabídce je víc. Motorola konečně vyslechla časté kritiky na zastaralé uživatelské prostředí a vylepšila jej. Zářným příkladem je přehrávač hudby, který už je v telefonu jediný. Přitom dokáže třídit hudbu podle interpretů, hrát na pozadí a není to javová aplikace. Zkrátka konečně pořádný vestavěný MP3 přehrávač. U Motoroly je zvykem, že sluchátka k telefonu připojíte bezdrátově prostřednictvím bluetooth.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Motorola Krzr K3 živě

Pořádně se oproti modelu K1 posunula kvalita displejů. Hlavní displej má rozlišení QVGA a vzhledem k jeho poměrně malým rozměrům nabízí velmi jemné zobrazení. Na vnějším krytu je také nový displej, tentokrát s rozlišením 128 × 160 bodů. Hlavně je aktivní a mnohem lépe čitelný.

Nový Krzr K3 působí daleko luxusněji než jeho starší modrý bráška, navíc má atraktivnější výbavu a vylepšené uživatelské prostředí. Cena bude samozřejmě vyšší.

Motorola Rokr Z6

Označení Rokr patří u Motoroly hudebním telefonům. Že jste na 3GSM kongresu žádný takový telefon nezaznamenali? On totiž nový Rokr vznikl teprve před pár dny pouhým přejmenováním Rizru, a to konkrétně Rizru Z6. U Motoroly si uvědomili, že je telefon velmi vhodný pro přehrávání hudby a tak si vysloužil nové jméno, které by mu mohlo pomoci k lepším prodejům.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Motorola Rokr Z6 na oficiálních obrázcích

Výsuvný telefon nese společné rysy s nižším modelem Rizr Z3. Výbava je vylepšená a zahrnuje především slot pro paměťové karty, stereo bluetooth a samozřejmě přehrávač hudby. Telefon je patřičně lesklý a působí honosně. Konstrukční zpracování je na velmi dobré úrovni.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Rokr Z6 živě

Jedno z hlavních lákadel je zcela nové uživatelské prostředí. Nejedná se o pouhé vylepšení staršího systému jako v případě Krzru K3, ale o zcela nový koncept. Základem je operační systém Linux, funkce jsou zpracovány nově, ale trochu ve stylu známého „motorolového“ prostředí. Nabídka působí logicky a dá se v ní pohybovat velmi rychle. Už se těšíme na recenzi, až nové prostředí a funkce podrobně prozkoumáme.

V balení tohoto hudebního slideru bychom mohli najít stereofonní bluetoothová sluchátka a třeba také gigabajtovou kartu. Ale to ještě není jisté. Musí se ještě rozhodnout, zda bude lepší strategií prodávat telefony samostatně za nižší cenu nebo dráž s cenným příslušenstvím.

Motorola Slvr L9

Lepší výbava, více lesku, atraktivnější cena. To jsou hlavní inovace nové Motoroly Slvlr L9 oproti svému předchůdci L7. Atraktivní telefon klasické konstrukce má výborné konstrukční zpracování, QVGA displej, slot pro paměťové karty, stereofonní bluetooth, EDGE nebo dvoumegapixelový fotoaparát jsou silná lákadla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Slvr L9 na oficiálních obrázcích

Podstatnou novinkou této Motoroly je vestavěné FM rádio. Podporuje RDS a do paměti si můžete uložit oblíbené stanice. Předběžná cena je stanovena na příjemných 5 900 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Slvr L9 živě

Témata článku: Motorola, Motorola Krzr K3, Motorola Rizr Z3, Motorola Rizr Z8, Motorola Rokr Z6, Motorola Slvr L9, Brzy, Trh, Motor, Nové moto, A/B, Motorol, NovHity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Na závěr roku letos moc velkých pecek nemáme. Čeká nás pořádně nabitý závěr zimy a začátek jara a v mezičase můžete dát šanci některým z menších kousků.

Martin Nahodil
Agenda
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google končí se soubory APK. Obchodu Play to pomůže, ale ostatním nadělá vrásky
Martin Miksa
Obchod s aplikacemiGoogle PlayMobilní aplikaceAndroid
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Nový řidičák půjde od léta vyřídit online přes Portál občana
Lukáš Václavík
Portál občanaČeskoeGovernment
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment