Nové Philipsy mají dotykový displej (živé fotografie)

CeBIT 2004: Philips představil dva nové modely - 759 a 755. Vyznačují se dotykovým displejem. S dodávaným perem můžete ovládat telefon nebo malovat přímo do MMS. Na CeBITu jsme viděli i nové véčko 855.
Nové Philipsy mají dotykový displej (živé fotografie)
Kapitoly článku

Philips představil dva nové mobilní telefony, jež doplní několik dřívějších novinek z 3GSM kongresu v Cannes, které jsem vám představili v tomto článku. Další řádky budeme věnovat modelům 759 a 755, což jsou modely, které Philips oznámil na včerejší tiskové konferenci na CeBITu.

 
Philips 755

Počmárejte si fotku

Tyto telefony se vyznačují hlavně dotykovým displejem, který je podle výrobce určen pro zábavu - dodávané pero lze využít na malování obrázků a čmárání do fotek. Výrobce tuto funkci pojmenoval spojením slov „Snap, Tag & Send“, což můžeme přeložit jako „Vyfoť, Označ a Pošli“. V praxi to funguje následovně: něco vyfotíte, obrázek pomalujete nebo opatříte textem a pošlete prostřednictvím MMS zprávy. Záleží pouze na vaši kreativitě, jak budou výsledné malůvky vypadat.

Fotky modelu 755:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ovládací pero je umístěno na levé straně přístroje a můžete s ním ovládat i samotný telefon jako například u Sony Ericssonu P800/P900. Uchycení pera ovšem nebylo ideální, na telefonu vůbec nedrželo, lidé z Philips nás ovšem ujistili, že se jedná o nefinální model, který bude podobných neduhů uštědřen.

Tradiční funkce

Oba modely mají takřka stejnou výbavu, liší se pouze po stránce designu, i když ani zde nejsou rozdíly příliš velké. Ve výbavě samozřejmě nechybí integrovaný VGA fotoaparát, maximální rozlišení fotek bude 640 x 480 pixelů. Čočka fotoaparátu je umístěna na zadní straně přístroje a proti možnému poškrábání je chráněna krytkou. Fotoaparát nabízí tradiční funkce jako noční mód, sépiový efekt, negativ a další.

Fotky modelu 759:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Barevný displej je u obou modelů aktivní (TFT) a dokáže zobrazit až 65 000 barev při rozlišení 128 x 160 bodů. Kapacita vnitřní paměti je 7 MB. Nechybí ani zábavní funkce jako mixážní nástroj (BeDJ). Hmotnost obou přístrojů je 89 gramů a podle výrobce vydrží 250 hodin v pohotovosti. Každý z modelů bude nabízen ve třech různých barvách. Modely Philips 755 i 759 se na trhu objeví v průběhu třetího čtvrtletí.


Placaté véčko

Na stánku Philipsu jsme vyfotili Philips 855, který byl představen už dříve. Jedná se o elegantní véčko s přísně zaobleným designem, které můžete rozložit až do úhlu 180 stupňů. Jedná se o unikátní řešení, které se jen tak nevidí. Telefon nabízí dva displeje, ten vnitřní má 65 000 barev a rozlišení 128 x 160 obrazových bodů. Nechybí digitální fotoaparát a vnitřní paměť s kapacitou 7 MB. Zajímavou funkcí je možnost prohlížení snímků na televizoru, ten ovšem musíte propojit s mobilem, a to prostřednictvím externího zařízení (viz poslední fotografie). Philips 855 váží 91 gramů a na jedno nabití vydrží 400 hodin v pohotovosti nebo čtyři hodiny při hovoru. Stejně jako předchozí novinky, i tento kousek půjde do prodeje v druhém čtvrtletí.

Fotografie modelu 855:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


V druhé kapitole naleznete kompletní fotogalerii nových Philipsů.

Témata článku: Philips, Fotografie, Philips 755, Philips 855, Nov, Foto, Displej, Dotyk, Fotograf, Podobný neduh, Dot, Dotykový displej, Phil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6