Nové příslušenství od Nokie: pro každého něco

Společně s novými telefony představila Nokia také zajímavé příslušenství. Na své si přijdou milovníci foťáčků, muziky, hands-free i zarytí hráči. Pro každého je něco nachystáno. Chcete-li znát podrobnosti, čtěte dále.
Nové příslušenství od Nokie: pro každého něco

Pokud naskládáme představené příslušenství vedle sebe a zaměříme se pouze na design, ani na chvíli nezapochybujeme, že před námi leží výtvory finské Nokie. Důraz na stylovost a originální vzhled ze všech představených produktů přímo čiší. Design samotný by však žádné příslušenství neprodal, proto musela Nokia pod líbivý obal ukrýt také inteligentní elektroniku.

Nokia Wireless Clip-on Headset

Na co přenášet zvuk dráty, když to jde i bez nich. Na základě této jednoduché myšlenky přišlo na svět bezdrátové hands-free, které pracuje s velmi oblíbenou „modrozubou“ technologií. Drátu se sice úplně nezbavíte, pro tentokrát však nepovede z telefonu, nýbrž malého zařízení do sluchátka. Sluchátko samozřejmě skončí, jak je tomu zvykem, ve vašem uchu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Bluetooth technologie se začíná Nokii líbit

Hlavní výhoda navrhnutého řešení spočívá tom, že váš telefon může ležet hluboko v kufru, zatímco vy si hezky povídáte. Dosah hands-free má být 10 m. Díky nízké hmotnosti (30 g) nebudete ani vědět, že u sebe nějaké hands-free máte. Vestavěná Lithium Iontová baterie udrží bezdrátové hands-free v pohotovostním režimu 100 hodin a umožní vám uskutečnit až 4 hodiny nepřetržitého hovoru.

Nokia Fun Camera

Na adresu vestavěných foťáčků, respektive kvality jejich výstupů – digitálních fotografií, bylo vyřčeno již mnoho slov. Častá kritika postavila v některých případech vestavěné fotoaparáty do pozice zajímavých, ale zbytečných hraček. Nokia Fun Camera vznikla, aby podobné kritické hlasy zmírnila, či ještě lépe umlčela. Čím?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Design je silnou stránkou nové Fun Camery. Vzhled legrační (zábavný) určitě je

Nejpádnějším argumentem při propagaci tohoto produktu bude vyjma jeho fun vzhledu jistě také samostatnost. Nokia Fun Kamera totiž není závislá na chodu mobilního telefonu. Nepřipojuje se k jeho tělu a nenasává tudíž jeho drahocennou energii. Fun Cameru živí dvě alkalické mikrotužkové baterie, které umožní vyfotit více jak 100 fotografií za asistence blesku a 400 bez něj.

Větší rozměry foťáčku umožnily použít dokonalejší optiku. Fotoaparát sice nabídne maximální rozlišení 640 x 480 obrazových bodů, díky lepší optice však budou pořízené fotografie vynikat lepší kvalitou. Vestavěný blesk s dosahem 1,5 m pomůže při focení všude tam, kde se nedostává světla. Snímky se ukládají do 8MB vnitřní paměti fotoaparátu. S takovými parametry vám Fun Camera umožní pořídit až 15 fotografií v té nejlepší kvalitě, 32 fotografií ve vysoké kvalitě a 60 fotografií v nejhorší kvalitě. Hlavně mladší generaci zřejmě osloví možnost vytvářet vedle klasických fotografií také fotografie kulaté.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Fun Camera se má ráda hlavně a novinkovou Nokií 3100

Fun Cameru bude samozřejmě možné propojit s telefonem pomocí Pop-Port konektoru. Mobilní telefon pak lze použít také jako hledáček. Pořízené fotografie můžete posléze z telefonu přehrát do vašeho počítače. Rozměry Fun Camery jsou 91.5 x 58 x 24 mm, hmotnost činí 90 g.

Nokia Radio Head Set

Pokud máte rádi muziku a máte Nokii s Pop-Port konektorem, pravděpodobně vás zaujme nové FM rádio, které si můžete k vaší Nokii jednoduše připojit a zaposlouchat se do tónů oblíbené radiové stanice. Radio Head Set je napájen energií z akumulátoru telefonu, nepotřebuje tedy baterie. Absence baterií se pozitivně podepsala na hmotnosti zařízení, jež nepřesahuje 38 g. Celkově je Radio Head Set s rozměry 70 x 31 x 18 mm roztomilou hračkou.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Je libo rádio? Nový Nokia Head set to zařídí

Stanice je možno naladit jak automaticky, tak i manuálně. Jelikož se jedná o příslušenství k mobilnímu telefonu, nesmí chybět také funkce automatického ztišení reprodukce v případě, že přichází hovor a opětovného zesílení na původní hlasitost po ukončení hovoru. Radio Head Set si dokáže zapamatovat poslední poslouchanou stanici.

Nokia Xpress-on Gaming Covers

Nic pro manažery. Teenageři, obzvláště ti, co propadli hráčské vášni, si však přijdou na své. Nové, opravdu velmi originální, výměnné kryty byly navrženy tak, aby umožnily majitelům Nokie 3100 vychutnat herní možnosti tohoto mobilu beze zbytku. Jistě se ptáte, co je na krytech tak zvláštního? Chceme-li usnadnit život hráčům, musíme jim nabídnout především jednodušší způsob ovládání.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Dvě barvy:  modrá a oranžová

Tento požadavek splňuje osmi směrný joystick a speciální uspořádání klávesnice. Asi nejzajímavější a také nejviditelnější efekt přijde se spuštěním hry. Tento speciální kryt vám totiž v závislosti na hře a jejím průběhu hezky zabliká (blikat však nebude jen ve hře). Světelné efekty mají zvýšit požitek ze hry/telefonu a v neposlední řadě, což se od takového doplňku jistě očekává, také odlišit mobil od fádní (?) konkurence.

Diskuze (6) Další článek: Nokia 3100: barevná bomba pro teenagery (novinka)

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Nov, NEC, Nové příslušenství, Bluetooth technologie, Nejpádnější argumentVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google