Nové seniorské Emporie: už i GPS

Ani výrobce mobilů pro seniory na Barcelonu nezapomněl a chlubí se hned třemi novými modely. Třeba emporia SAFETYplus přidává i GPS.

Rakouská společnost emporia neváhala a zúčastnila se barcelonského Mobile World Congressu. A i když vás asi funkčně její tři novinky nepřekvapí, neboť jsou určeny pro seniory a tam často jde o jiné funkce, než jsme zvyklí, určitě stojí za shlédnutí.

emporiaELEGANCEpremium

Nelekejte se, ty podivné názvy jsme si nevymysleli my, to se jen v emporii (s malým e) rozhodli nepoužívat mezery. Jinak jde ale o jen o vylepšený telefon emporiaELEGANCE, který už jsme viděli spolu s emporiaSOLID v Barceloně minulý rok. Tato novinka totiž přidává kromě nouzového tlačítka na zadní straně hlavně Bluetooth, díky kterému k ní jde připojit třeba handsfree v autě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kromě toho je novinkou i FM rádio, které můžete využít třeba ve spolupráci s novou kolébkou, která má i integrované reproduktory a dostanete ji rovnou v balení. Ostatní funkce, ať už mluvíme o hardwaru jako je barevný OLED displej, nebo užitečném hlasovém komentáři, v telefonu zůstaly.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

emporiaSOLID

Ani emporiaSOLID není nová, i tu už jsme viděli v Barceloně minulý rok. Ale v emporii připravili nové barvy, dohromady jsou tři – bílá, žlutá a „maskovaná“. Bohužel už zapomněli přiložit fotky, a tak nevíme, jak ta nejzajímavější, armádní, bude vypadat. A v třetím čtvrtletí se můžeme těšit ještě na nový telefon emporiaSOLIDpremium, která bude mít navíc integrovanou GPS a nouzové tlačítko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

emporiaRL1

A to už novinka je, emporiaRL1 přichází s novým, hranatějším designem, a jak se píše v tiskové správě, určeným pro muže. Nabízí barevný OLED displej s rozlišením 160 × 128 pixelů, výdrž v pohotovostním režimu až 8 dnů a blikající LED diodu, která umí upozornit na příchozí hovor. Kvůli zjednodušení zmizela i postranní tlačítka (například pro SMS zprávy nebo budík), nechybí ale třeba kalkulačka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

emporiaSAFETYplus

Ale až tohle je skutečně zajímavý model. emporiaSAFETYplus má totiž integrovanou GPS, a tak v případě stisku nouzového tlačítka pouze nevolá, ale i automaticky odešle přesné souřadnice SMS zprávou. K telefonu je možné připojit i hodinky a následně pro nouzové volání využít jedno ze čtyř tlačítek na nich, když telefon není přístupný. Zároveň se v tu chvíli na telefonu spustí světelný i zvukový alarm, a pokud je na něj uskutečněn hovor, je automaticky přijat v hlasitém režimu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Další novinkou je i přítomnost pohybového senzoru, který je schopen rozpoznat pád na zem a následně automaticky spustí nouzový režim. Telefon nabídne i výrazně větší barevný displej. Výdrž se ale díky přítomnosti GPS rapidně snížila na pouhé dva dny, kromě toho telefon nabídne třeba i Bluetooth, FM rádio nebo LED svítilnu.

Diskuze (8) Další článek: DK300: multimediální kolébka pro Xperii Play

Témata článku: GPS, Nouzový režim, Zvukový alarm, Nouzové tlačítko, Mobil World Congress, Cambria, ASCII, Sen, Nov, SeniorSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jaký materiál chcete mít na telefonu? Plast a sklo jsou nejběžnější, některé značky se nebojí ani drahých kovů

Jaký materiál chcete mít na telefonu? Plast a sklo jsou nejběžnější, některé značky se nebojí ani drahých kovů

** Smartphony se mohou chlubit pestrou nabídkou materiálů ** Na trhu najdeme modely z plastu, kovu či kůže ** Jaké mají výhody a jaká omezení?

Martin Miksa
LuxusKovová konstrukceGorilla Glass
Nothing Phone (1) pod drobnohledem. Už víme, jak jsou vyrobena blikající záda a kolik diod obsahují

Nothing Phone (1) pod drobnohledem. Už víme, jak jsou vyrobena blikající záda a kolik diod obsahují

** Nothing Phone (1) má za sebou návštěvu u Zacka Nelsona ** Tradiční mučící test přežil bez úhony ** Dokonce už víme i přesný počet LED diod na zádech

Martin Chroust
JerryRigEverythingRozborka
Režisér filmové adaptace Ghost of Tsushima chce do týmu japonské herce i znění
Michal Maliarov
Ghost of TsushimaFilm
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid