Nové Siemensy A52, C60 a MC60: první informace

Siemens dnes v Moskvě představil tři nové mobily. Prvním z nich je zástupce nejlevnější kategorie A52, dále nástupce C55 pod názvem C60. Poslední novinkou je MC60 s integrovaným fotoaparátem.
Nové Siemensy A52, C60 a MC60: první informace

Siemens dnes v Moskvě představil tři nové mobilní telefony, které spadají do kategorie těch levnějších kousků a budou pravděpodobně oslovovat mladší klientelu. Dvě představené novinky se mohou pochlubit barevným displejem a podporou digitálního foťáčku. Zatímco model C60 jej má pouze jako součást příslušenství, MC60 je prvním Siemensem s fotoaparátem integrovaným v těle mobilu. U A52 tuto funkci ani čekat nemůžeme, jedná se o přístroj nejlevnější kategorie.

Tento článek má za úkol seznámit vás se základními technickými údaji trojice představených novinek, naše dojmy z prezentace a první zkušenosti s novými Siemensy naleznete na MobilManii zítra.

Tip: všechny obrázky nových Siemensů hledejte ve speciální fotogalerii.

Siemens A52

Tento telefon reprezentuje áčkovou řadu Siemensu. Nejlevnější řada již teď zahrnuje šest modelů (včetně A52). Vše začalo naprosto jednoduchým A36, posledním kouskem byl model A55, nyní přichází na scénu A52. Nejedná se o žádnou radikální novinku, spíše jen o doplnění áčkové řady. Telefon je designově velmi podobný modelům A50 a A55.

Jako u většiny low-endů, a to nejen u značky Siemens, nalezneme i u A52 celou škálu výměnných krytů. Telefon tedy může vypadat každý den jinak. Svými rozměry se zařazuje mezi dvojici A50 a A55. Ty jsou 103 x 46 x 22 mm při hmotnosti 84 gramů. Displej je plně grafický a nabízí až pět řádků textu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Co se výbavy týče, ta je velmi podobná jako u předchůdců. Paměť pojme 50 kontaktů a 25 textových zpráv. Kontakty lze řadit celkem do čtyř skupin. Pro multimediální zábavu lze využít EMS zpráv, kterými lze spolu s textem poslat obrázek či melodii. Vyzvánění je polyfonní, mezi další funkce patří kalkulačka, budík a převodník měn. Telefon bohužel nepodporuje GPRS, ani jej nepřipojíte k počítači.

Výdrž baterie je podle výrobce deset dnů v pohotovostním režimu a pět hodin při hovoru. Jedná se o Li-Ion baterii o kapacitě 700 mAh. Nejlevnější Siemens A52 se v obchodech objeví po prázdninách. Konkrétní cenu, za kterou se bude oficiálně prodávat, zatím neznáme. Podle odhadů by se měla pohybovat okolo tří tisíc.

Siemens C60

Nástupce C55 přináší opět o něco čerstvější vítr do plachet značky. Model C55, který byl uveden před rokem, byl typickým zástupcem pětapadesátkové řady, zakulacený tvar měly všechny telefony této řady. Nyní se však design mobilů německé značky ubírá opět novým směrem. Telefon je sice oválného tvaru, ale již ne tak moc. Utrpěla i velikost, nová C60 je totiž větší než C55. Že by velikost u výrobců ztrácela na důležitosti? Rozměry přístroje jsou 110 x 47 x 23 mm a hmotnost 85 gramů.

Nejvýznamnější novinkou je ovšem barevný displej, ten dokáže stejně jako SL55 a M55 zobrazit až 4096 barev. Jeho rozlišení je v tomto případě 101 x 80 bodů. V souvislosti s tím je potřeba zmínit podporu MMS zpráv. Ty jsou nejlépe využitelné v kombinaci s digitálním fotoaparátem QuickPic, který je ovšem pouze součástí příslušenství - připojuje se tedy externě. Maximální rozlišení pořízených snímků je 640 x 480 obrazových bodů.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Ačkoli se jedná o přístroj kategorie low-end, výbavou se nemusí stydět ani před některými mobily vyšší kategorie. Uvnitř telefonu nalezneme kalendář, kalkulačku, budík, převodník měn, hlasový záznamník a samozřejmě polyfonní vyzvánění. Co se týče datových přenosů, k dispozici je GPRS v konfiguraci 4 + 1 (class 8). V případě mobilního surfování je potřeba telefon propojit s PC. To lze provést pouze prostřednictvím kabelu, infračervený port ani Bluetooth v mobilu nehledejte.

Kapacita baterie je 700 mAh, doba pohotovosti je podobná jako u A52 - tedy 10 dnů v pohotovosti a pět hodin při hovoru - osobně se mi to zdá značně nadsazené, a to nejen kvůli použití barevného displeje. Nový Siemens C60 se na evropských pultech objeví v září. Cenu si dovolujeme odhadnout okolo šesti až osmi tisíc.

Siemens MC60

Největší novinkou a vrcholem dnešního dne je bezesporu představení tohoto modelu. Přístroj je stejně jako C60 triální (GSM 900/1800/1900 MHz). Telefon střední třídy s integrovaným fotoaparátem je první mobil podobného ražení v nabídce výrobce. Svými rozměry je paradoxně o něco menší než C60 (viz výše), hodnoty 109 x 46 x 21 mm a hmotnost 86 gramů patří k dnešnímu průměru. Z trojice představených novinek má asi nejvýraznější design, klávesnice je dokulata a ještě ve tvaru X. Docela troufalé řešení. Pokud nás ale výrobce chtějí překvapit výrazně expresivním designem, musí se více snažit. Po řešeních typu Nokia 3650 jsme už podobným designérským výlevům více odolní.

Displej má stejně jako C60 rozlišení 101 x 80 bodů, zobrazí až 4096 barev. Zde tedy nenarazíme na nic převratného. Maximální rozlišení fotek je 352 x 288 bodů, k dispozici je ale více rozměrových formátů. Zde narážíme na nevýhodu integrovaných foťáčků, externí zařízení nabízí větší výstupní rozlišení a taky blesk. Fotografie můžete ukládat do vnitřní paměti o kapacitě 1 MB.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Co se funkčnosti týče, rozsah výbavy je podobný modelu C60. U tohoto přístroje nechybí rovněž podpora Javy pro různé hry či aplikace, dále hlasité handsfree a hlasité ovládání. Zbytek už známe z C60, a to kalendář, budík, zápisník, kalkulačku, polyfonní vyzvánění a GPRS s rychlostí 4 + 1 (class 8). Pro spojení s počítačem lze použít opět pouze kabelu, infraport i Bluetooth chybí. 

Hodnoty výdrže akumulátoru jsou dle výrobce stejné jako u o něco méně vybaveného modelu C60. Deset dnů v pohotovosti nebo pět hodin při hovoru - jak jsem již uvedl u předchozí novinky, vzhledem ke kapacitě Li-Ion baterie o hodnotě 700 mAh budou reálné hodnoty o něco kratší. Telefon se začne prodávat stejně jako zbylé dvě novinky v září, cenou se určitě vleze do deseti tisíc. Na konkurenčním poli to každopádně nebude mít jednoduché, podobný model střední třídy s integrovaným fotoaparátem už chystá téměř každý výrobce. A operátoři si mnou ruce, MMS je přeci silný marketingový nástroj.

Poznámka: nepřehlédněte speciální fotogalerii, kde naleznete všechny obrázky nových Siemensů, které jsme sami pořídili.

Diskuze (8) Další článek: První fotografie nových Siemensů A52, C60 a MC60

Témata článku: Siemens, Nokia 3650, Siemens A52, Siemens C60, Siemens MC60, Výstupní rozlišení, Nejlevnější řada, Řešení typu, Info, Marketingový nástroj, Nov, Nový Siemens, Informace, První informaceVybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Na závěr roku letos moc velkých pecek nemáme. Čeká nás pořádně nabitý závěr zimy a začátek jara a v mezičase můžete dát šanci některým z menších kousků.

Martin Nahodil
Agenda
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Thriller Twelve Minutes brzy dorazí i na PlayStation a Nintendo Switch

Thriller Twelve Minutes brzy dorazí i na PlayStation a Nintendo Switch

Doposud jste se mohli do časové smyčky Twelve Minutes chytit pouze na PC a na Xboxu. Do konce roku ale dorazí i na další platformy.

Martin Nahodil
Oznámení12 Minutes
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Izrael rozšiřuje nabídku zbraní k elektronickému válčení proti dronům

Izrael rozšiřuje nabídku zbraní k elektronickému válčení proti dronům

** Společnost Israel Aerospace Industries představila dva nové přírůstky do svého portfolia systémů pro elektronický boj ** Ty mají čelit širokému spektru hrozeb na souši a na moři ** Jde o nové varianty systému Scorpius, které jsou založené na technologii AESA

Stanislav Mihulka
IzraelZbraněVojenství