Nové turistické navigace Garminu mají větší displej, satelitní konektivitu a vydrží déle na jedno nabití

  • Segment samostatných navigací do terénu stále žije
  • Dva vybavenější modely se liší podporou funkce inReach
  • Nejlevnější model se specifikacemi drží při zemi

Garmin představil novou řadu samostatných navigací pro pěší turistiku, které jsou navržené pro milovníky treků v přírodě. Zařízení se dočkala větších displejů, delší výdrže na jedno nabití, větší přesnost polohy a volitelně i satelitní technologie Garmin inReach.

První z novinek je GPSMAP 67i. Jedná se o robustní outdoorové zařízení osazené 3" transflektivním TFT displejem s rozlišením 240 × 400, který má být i na přímém slunci stále dobře čitelný, a masivní anténou. Na jedno nabití přes USB-C vydrží navigace až 180 hodin v režimu GPS či 840 hodin v režimu expedice, kdy jen zobrazuje mapové podklady. Topo mapy a satelitní mapy jsou v rozšiřitelné 16GB paměti nahrány od výroby. Zařízení je odolné proti vodě (IPX7) a nárazům, navíc podporuje i nouzovou satelitní službu inReach. S periferiemi a dalšími zařízeními se krabička spojí přes Wi-Fi, Bluetooth nebo ANT+.

Klepněte pro větší obrázek
Trojice nových turistických navigací od Garminu

Zařízení s rozměry 163 × 62 × 35 mm stojí v Česku 15 990 Kč, pokud si vystačíte bez satelitní konektivity, je tu ještě model GPSMAP 67, který vychází na 13 490 Kč.

Přenosná navigace Garmin GPSMAP 67:

Třetí novinka s označením Garmin eTrex SE je určena spíše do rukou méně náročných uživatelů, a tomu odpovídá i cena 4 490 Kč. Jedná se o přenosnou outdoorovou GPS navigaci s výdrží až 168 hodin na dvě AA baterie, která má malý 2,2" transflektivní displej, 28 MB paměť, odolnost IPX7 a díky funkci Garmin Explore ji můžete propojit s smartphonem přes Bluetooth. V mobilní aplikaci si naplánujete trasy, sama navigace podporuje i automatické stahování kešek pomocí služby Geocaching Live. 

Outdoorová navigace Garmin eTrex SE:

Diskuze (10) Další článek: Aplikace Moto Secure lépe zabezpečí smartphony. Ukryje citlivé aplikace nebo zamaskuje jejich ikony

Témata článku: , , , , , , , Garmin InReach, Garmin Explore, Nabití, Česká republika, TFT, Velký displej, Zařízení, Garmin eTrex, Terén, ? Displej, Model,