Nové Vivo Y72 podporuje 5G sítě. Líbit se vám bude i velkokapacitní baterie

Čínská značka Vivo, která se už prosazuje i na českém trhu, představila nástupce nedávno testovaného Viva Y70. Nové Vivo Y72 dostalo do výbavy 6,58" IPS LCD displej s rozlišením Full HD+. V kapkovitém výřezu na vás čeká 16MPx selfie, na zádech pak hned tři foťáky - hlavní 64MPx snímač doplněný 8Mpx širokáčem a 2MPx makrem. Čtečka otisků prstů je sloučena se zamykací klávesou na pravém boku. 

Výpočetní výkon telefonu zajišťuje MediaTek Dimensity 700 s 8GB RAM a se 128GB úložištěm, které si rozšíříte microSD kartami. Čipset podporuje sítě 5. generace, dvoupásmovou Wi-Fi, Bluetooth 5.1, GPS i FM rádio. Vivo Y72 nabíjíte přes USB-C konektor maximálním výkonem 18 Wattů, nevyměnitelná baterie má kapacitu 5 000 mAh. Uvnitř telefonu běží Android 11 s nadstavbou Funtouch OS 11.1.

Produktové video aktuálně prodávaného Vivo Y70:

Prodej telefonu začne nejdříve v Thajsku, odkud by se měl telefon dostat na další vybrané trhy. A cena? V přepočtu zhruba 270 EUR, což dělá cca 7 tisíc korun.

Zdroj Vivo

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Váš názor Další článek: Vyšla nová verze eRoušky. Zpřísňuje vyhodnocení rizika kontaktu kvůli nakažlivějším mutacím koronaviru

Témata článku: Vivo, , , , , , , , , , , , , , , , , , IPS LCD displej, Thajsko, Full HD +, Telefon, Podpor, Funtouch, MediaTek Dimensity,