Nové Walkmany: Symbian, HSDPA, Wi-Fi a hudba

Sony Ericssony W910i a W960i nejsou jen nějaké obyčejné hudební telefony. Umí rychlá data, mají velkou paměť a velmi zajímavou výbavu.
Kapitoly článku

S novými telefony od Sony Ericssonu se včera přímo roztrhl pytel. Výrobce nemohl zapomenout ani na svou hudební řadu Walkman, kterou obohatil o dva nové přírůstky. A posuďte sami, že je opravdu o co stát.

Sony Ericsson W910i: tenký vysouvák, který má rád muziku

O Sony Ericssonu W910i se vědělo již dlouho dopředu. První informace a fotografie jsme vám přinesli v této bleskovce. Tenkrát telefon ještě nesl jméno Shinobu. Jedná se o výsuvnou verzi modelu W880i, s kterou má novinka mnoho společného. Design telefonu lze označit za technicistní a převažují na něm hranaté prvky. Předpokládám, že se zalíbí spíše mužům. Rozměry telefonu se drží posledních trendů – 99 × 50 × 12,5 mm svědčí o velmi tenké konstrukci. Hmotnost 86 g je také velmi příjemná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson W910i

Mezi hlavními novinky, které tento model přináší, patří pohybové čidlo a funkce pro třídění skladeb SensMe. Díky tomuto čidlu budete moci některé funkce telefonu ovládat pouhým jeho pohybem. Tato funkce, které Sony Ericsson říká Shake Control, se uplatní hlavně u hudebního přehrávače a při hraní her. Funkce SensMe zase prohledá všechny skladby v telefonu a roztřídí je podle jejich tempa a stylu. Uživatel si pak vybere hudbu přesně podle své nálady. Výběr bude jednoduchý, všechny skladby uložené v telefonu se zobrazí na displeji jako body matice seřazené vodorovně a svisle podle svých vlastností.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Líbí se vám více v černém...

Podle tiskové zprávy je Sony Ericsson W910i vybaven novým správcem médií, který usnadní správu hudebních souborů i videozáznamů uložených v telefonu. Na CD přiloženém k telefonu jej dostanete také ve verzi pro váš počítač. Díky němu si můžete hudbu vyhledávat na internetu, konvertovat do jiných formátů a přenášet do telefonu. Pro hudbu bude místa dostatek. Vnitřní paměť o velikosti 40 MB rozšíříte standardně přibalenou paměťovou kartou Memory Stick Micro o velikosti 1 GB. Soubory se budou přehrávat v aplikaci Walkman 3.0. Pokud se vám skladby omrzí, pustíte si integrované FM rádio s RDS.

Data posviští díky HSDPA

Integrovaný fotoaparát má dvoumegapixelové rozlišení, bohužel mu ale chybí autofocus, diodový blesk i krytka. O velikosti natáčeného videa se tisková zpráva bohužel nezmiňuje. Fotky si prohlédnete na QVGA displeji s podporou 262 tisíc barev. Nad ním najdete malou kamerku pro videohovory. Videohovory bude možné provozovat díky podpoře sítí třetí generace. Kromě klasického UMTS si telefon rozumí i s nástavbou HSDPA. Přímo překvapující je pak současná podpora technologie EDGE. To u Sony Ericssonu nebývalo zvykem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
...nebo v červeném provedení?

Další funkce telefonu již známe od jeho kolegů. Najdete v něm internetový prohlížeč NetFront, podporu blokování, čtečku RSS kanálů, e-mailový klient a podobně. Synchronizaci s počítačem usnadní podpora ActiveSync.

Sony Ericsson W910i si budete moci koupit ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Jeho cena byla předběžně stanovena na 12 900 Kč. Jeho barevné varianty jsou černá a červená.

Sony Ericsson W910i ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 99 × 50 × 12,5 mm, 86 g
  • sítě: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS/HSDPA 2100 MHz
  • datové přenosy: EDGE, GPRS, UMTS, HSDPA
  • displej: rozlišení 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev, úhlopříčka 2,4 palců
  • paměť: vnitřní 40 MB + paměťová karta Memory Stick Micro 1 GB
  • hudební funkce: Walkman 3.0, FM rádio s RDS, TrackID, SensMe, Shake Control, streamovaný přenos hudby i videa, Bluetooth A2DP
  • ostatní funkce: videohovory, 2Mpx fotoaparát, čtečka RSS, podpora blokování, videohovory, ActiveSync, internetový prohlížeč NetFront
  • výdrž baterie: prozatím neupřesněno

Témata článku: Smartphony, Walkman, Wi-Fi, Sony Ericsson W910i, Sony Ericsson W960i, Hudba, Nov, Současná podpora, Nový správce, Hud, Walk


Určitě si přečtěte