Novinka: faktury za služby Eurotelu lze hradit z bankomatu i mobilu

Mezi další novinky Eurotelu patří dva nové bezhovotostní způsoby placení faktur. A to buď přímou platbou v bankomatu, nebo rovnou z mobilu přes speciální kód. Platby za služby Eurotelu tak lze provádět 24 hodin denně.
Novinka: faktury za služby Eurotelu lze hradit z bankomatu i mobilu

Všichni zákazníci společnosti Eurotel mohou od 1. dubna 2003 platit své faktury za služby Eurotelu bezhotovostně prostřednictvím bankomatů Komerční banky. Dvě nové služby jsou stavěny tak, aby zjednodušily úhradu měsíčních vyúčtování, kterou bylo dosud možné realizovat např. prostřednictvím poštovních složenek, převodem z bankovního účtu zákazníka či návštěvou pokladny ve značkových prodejnách Eurotel. Platby lze nyní provádět 24 hodin denně, a to buď přímou platbou v bankomatu Komerční banky nebo rovnou z mobilního telefonu pomocí kódu *122*#.

Spolu s možností bezhotovostního uhrazení faktur představil Eurotel na pondělní tiskové konferenci i nové způsoby dobíjení předplacených Go karet. Procedura je takřka stejná (přímá platba v bankomatu KB, nebo speciálním kódem *122*# z mobilu) věnovali jsme se jí v pondělním vydání, pro tyto účely si to však ještě jednou shrneme.

Úhrada faktury přes bankomat

Novou službu mohou využít klienti všech bank, a to i zahraničních, jejichž platební karty jsou akceptovány na bankomatech Komerční banky. Stačí vložit platební kartu do bankomatu, vybrat z menu položku Mobilní služby, Eurotel a Platba faktury, zadat číslo faktury, kterou je potřeba uhradit (desetimístné číslo), zadat číslo mobilního telefonu, za kterého je prováděna úhrada (devítimístné číslo) a vložit částku potřebnou k úhradě (minimálně 200 Kč, zaokrouhleno na celé koruny). Po úspěšné transakci bankomat vydá stvrzenku a na zadané mobilní číslo přijde potvrzující SMS zpráva.

Úhrada faktury přímou platbou z mobilního telefonu

Zákazníci Eurotelu, kteří jsou současně i klienty Komerční banky, mohou nyní provádět úhradu faktury přímo ze svého mobilního telefonu, kdykoliv a kdekoliv. Pro aktivaci této služby není potřeba žádné smlouvy ani speciální SIM karty. Stačí, aby zákazník v kterémkoli bankomatu Komerční banky provedl registraci zadáním svého telefonního čísla. Bankomat poté vydá stvrzenku, na které je uveden zákazníkův osobní DPIN pro tuto službu (Dobíjecí PIN).

Jak provést registraci na bankomatu? Stačí vložit platební kartu do bankomatu, zadat PIN platební karty, vybrat z menu položku Mobilní služby, Eurotel a položku Registrace a zadat telefonní číslo, které se má zaregistrovat. Bankomat následně vydá stvrzenku s vytištěným čtyřmístným kódem – DPIN. Od této je možné bezpečně platit faktury přímo ze svého telefonu zadáním speciálního kódu *122*#. Automatické menu zákazníkům následně umožní snadné zaplacení faktury za služby Eurotelu.

Tímto způsobem je možné hradit faktury za hovorné, zálohové faktury i rozdílové faktury – smluvní pokuty. Fakturu lze platit i po částech. Nejsou možné platby s částkou nižší než 200 Kč a rovněž platby, po níž by budoucí zůstatek faktury měl hodnotu nižší než 200 Kč. Zadávaná částka musí být v celých korunách.

Eurotel přeúčtuje náklady Eurotelu v souvislosti s platbou faktury přes bankomat nebo přímou platbou z mobilního telefonu, a to za každou transakci ve výši 16,50 Kč (na tento náklad se vztahuje 0 % DPH). Přeúčtovaná částka se objeví na faktuře Eurotelu za další zúčtovací období.

Diskuze (3) Další článek: Moje jednička: volejte si s Oskarem levněji

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Fakt, Mobil, Bankomat, Nov, MOBI, Ban, Euro, Hrad, Hra, NovinkaVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Švédové vyzývají Evropskou unii, aby zakázala těžbu kryptoměn. Bojí se o životní prostředí

Švédové vyzývají Evropskou unii, aby zakázala těžbu kryptoměn. Bojí se o životní prostředí

** Ředitelé dvou švédských orgánů chtějí zakázat těžbu kryptoměn ** Důvodem jsou negativní dopady na životní prostředí ** Kryptoměny jsou prý z pohledu klimatických změn hrozbou

Karel Kilián
ŠvédskoEvropská unieKryptoměny
Recenze multiplayeru Halo Infinite. Konečně pořádná střílečka!

Recenze multiplayeru Halo Infinite. Konečně pořádná střílečka!

Tento rok byl, co se týče multiplayerových stříleček, plný zklamání. Do hry konečně vstupuje Halo a to, zdá se, ukáže přesně to, co bychom si přáli. Hra je oficiálně stále v betě a již nyní je jednou z nejnávykovějších her roku.

Vojtěch Matušinský
Halo InfiniteRecenze
Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

** Apple pustil fantazii na špacír a vymyslel celoskleněný mobil ** Na vizualizacích vypadá zajímavě, v praxi by byl asi hodně nepraktický ** Jde jen o další z konceptů, blízkou výrobu nečekejte

Martin Miksa
PrototypPatentiPhone
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Zapomeňte na ropu a uhlí, Evropa chce vyrábět petrolej a naftu ze vzduchu
Jakub Čížek
EnergetikaEvropaObnovitelné zdroje