Novinka, přitom tak trochu retro. Komunikátor s výsuvnou klávesnicí a dvěma systémy jde do výroby

Přestože smartphonům s fyzickou klávesnicí již před nějakou dobou odzvonilo, čas od času se podobný pokus opět objeví. To je případ i značky Planet Computers, která to s telefony s klávesnicí zkouší už potřetí, tentokrát s modelem Astro Slide.

Zatímco jeho předchůdce vsadil na skládací konstrukci (ale nikoli s ohebným displejem), novinka přechází ve formě slideru. I když se nám tento koncept může zdát přežitý, určitá poptávka po tomto typu zařízení zde přece jen existuje. Výrobce už na něj vybral potřebnou částku pomocí crowdfundingové kampaně a nyní oznamuje, že zařízení posílá do výroby.

Dva konektory, ale i dva systémy

Zařízení ve složeném stavu působí jako konvenční smartphone, vysunutím ze spodní strany z něj vyjede plnohodnotná QWERTY klávesnice, která z něj udělá malý kapesní počítač. Telefon nabízí 6,39“ AMOLED displej. Telefon byl poprvé představen před více než rokem, ale až nyní je kompletně dokončen jeho vývoj, takže musela být mírně aktualizována i výbava.

O výkon se stará procesor MediaTek Dimensity 1000 s podporou 5G. K tomu je k dispozici 6 GB operační paměti a 128GB vnitřní úložiště. Výhodou proti jiným telefonům může být dvojice USB-C konektorů, druhý je zamýšlen pro připojení periferií. Integrovanou baterii s kapacitou 4 000 mAh lze nabít i bezdrátově. K focení pak poslouží 48Mpx kamerka.

Astro Slide 5G Transformer:

Na telefonu běží operační systém Android 11, ovšem jelikož jde vlastně spíše o komunikátor, je zde i možný dual boot – uživatel může místo Androidu přepnout na operační systém Linux. Zařízení se aktuálně prodává za cenu 529 eur (cca 13 500 Kč). O termínu dodávky k zákazníkům výrobce zatím neinformoval.

Zdroj: Indiegogo.com

Diskuze (52) Další článek: Xiaomi s nechtěně vtipným názvem jde do prodeje. Nejrychlejší dostanou slevu nebo chytrý náramek

Témata článku: Android, Smartphony, QWERTY, Retro, Klávesnice, Komunikátory, Linux, Indiegogo, Zařízení, Výroba, Telefon, Komunikátor, Operační systém, KonstrukceVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Kamery Tapo jsou zajímavé svou cenou, funkcionalitou, ale i jednoduchostí. Stejně je tomu i u modelu, který je určený pro provoz ve venkovním prostředí, aby vám mohl ohlídat třeba dům či chatu.

Antonín Trčálek
KameraBezpečnost
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení