Novinky v Androidu. Google vylepšuje ochranu Play Protect a nabízí instalace i pro další vaše zařízení

  • Androidy každý měsíc dostávají aktualizaci systému Google
  • Týká se funkcí navázaných na služby Google Play a obchod Play
  • Přinášíme pravidelný přehled těch největších změn a novinek

Oživeno 9. března 2022 | Společně s březnovou aktualizací se do obchodu Google Play dostávají i nové funkce, které mají usnadnit vyhledávání oblíbených her a aplikací. Optimalizace Google Play zajišťují, že stahování a instalace aplikací bude rychlejší a zase o něco stabilnější. Vylepšená funkce Play Protect bude lépe odhalovat nekalé praktiky a podezřelé postupy u nainstalovaných aplikací třetích stran.

Klepněte pro větší obrázek
Březnový update Google služeb vylepšuje i zabezpečení funkce Play Protect

V Google Play došlo k odstranění několika chyb a k vylepšení výkonu a stability aplikace. Pokud si instalujete aplikace do smartphonu či tabletu, obchod vám nabídne instalaci aplikace i pro další zařízení, např. pro Chromebooky, hodinky či pro Android TV.

Došlo také k vylepšení systémové správy a služeb, což zlepší výdrž baterie, sníží datovou náročnost v paměti a také omezí objem využívaných mobilních dat. Aplikace Peněženka Google má dále vylepšenou animaci pro potvrzení provedené platby.

Aktualizace zabezpečení z března opravuje celkem 18 systémových zranitelností, mezi nimi i možnost vzdáleného spouštění kódu, 8 zranitelností frameworku. V průběhu března ještě přibude pět záplat zranitelností, které zajistí aktualizaci služby Google Play.

Novinky v Androidu:

Google každý měsíc vydává aktualizace služeb Google Play, které se nezávisle na verzi operačního systému dostávají do všech smartphonů a tabletů s Androidem, popř. do zařízení s Wear OS a Chrome OS. Ve výchozím nastavení jsou tyto aktualizace automaticky povolené. V tomto článku mapujeme ty nejzajímavější novinky, které se týkají funkcí, kritických oprav, bezpečnosti, různých nástrojů, účtů, služeb pro vývojáře, propojených zařízení, her, placení, podpory a obchodu Google Play.

Diskuze (3) Další článek: Umělou inteligenci nepůjde zastavit. V těchto oblastech AI smartphony od základů promění

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Google Play, Barcelona, Google, Aktualizace softwaru, Update, MWC, Wear OS, Android TV, Chrome OS, Aktualizace, Služba, Google Support, Google Drive, Google Keep, Filtrace, Aplikace, Verze, Konferenční hovor, Optimalizace, Google Chrome, Google Wallet, Emoji Kitchen, Telefony s Androidem na Heureka.cz