Novinky v iOS. Verze iOS 16.5 opravuje chyby ve vyhledávání a přidává duhovou tapetu na zamykací obrazovku

  • Apple vydal aktualizaci operačního systému iOS
  • I tentokrát přináší nové funkce a opravy zabezpečení
  • V tomto článku shrnujeme ty největší novinky

Oživeno 19. května 2023 | Apple vydal finální verzi iOS 16.5 (a také její tabletovou odnož iPadOS 16.5). Také tato verze se soustředí spíše na opravy stávajících chyb než přidávání nových funkcí. I ty se ale v updatu objevují, nemusí být však dostupné plošně pro všechny regiony (např. aktualizace související se službou Apple News). Drobnou novinkou novinkou je přidání duhové „Pride“ tapety na zamykací obrazovku na podporu LGBTQ+ komunit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Opravy a vylepšení zahrnují například odstranění problému, kdy při vyhledávání přes Apple Spotlight mohla aplikace přestat reagovat. Byla opravena chyba, která v některých situacích bránila načtení obsahu v Podcastech v CarPlay. Vyřešeny by měly být i potíže s funkcí Čas u obrazovky, po jejímž resetování nemuselo dojít k synchronizaci mezi všemi zařízeními.

Aktualizaci by měl nabídnout sám iPhone, nebo ji můžete vyvolat ručně v nabídce Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru. Velikost aktualizačního balíku pro stažení je zhruba 800 MB.

Novinky v iOS

V pravidelně aktualizovaném článku mapujeme všechny podstatné změny a novinky, které se týkají operačního systému iOS.

Partnerem MobilManie pro testování iOS je společnost iSTYLE

Diskuze (29) Další článek: S tímhle trikem nikdy nezapomenete, co máte nakoupit. Poznámka se zobrazí při příchodu do obchodu

Témata článku: Apple, iPhone, iOS, Aktualizace softwaru, Update, USA, CarPlay, Zabezpečení, Siri, Aktualizace, Zranitelnost, Japonsko, Odladění, Volání, Hluk, Apple Wallet, Tapety, Duplikát, Nouzové volání, Google Fotka, HomeKit, Safari, WebKit, Oprava, Aplikace, Telefony s iOS na Heureka.cz