Novinky v iOS. Verze iOS 16.4 přináší nové emoji, potlačení hluku při volání a najde duplicitní fotky v iCloudu

  • Apple vydal aktualizaci operačního systému iOS
  • I tentokrát přináší nové funkce a opravy zabezpečení
  • V tomto článku shrnujeme ty největší novinky

Oživeno 27. března 2023 | Apple vydal finální verzi iOS 16.4 (a také iPadOS 16.4 a WatchOS 9.4). Součástí nejnovější aktualizace je více než 30 bezpečnostních záplat, 21 nových emoji či notifikace pro webové aplikace, které jste si přidali na domovskou obrazovku iPhonu. Samotné notifikace aplikací však musíte explicitně povolit, a povolení se objeví až tehdy, jakmile cíleně stisknete tlačítko pro odběr.

Režim Voice Isolation dokáže u hlasových hovorů lépe potlačit hluk na pozadí a upřednostnit váš hlas. Telefon nyní dokáže hledat duplikáty fotek, nejen v galerii, ale také ve sdílení foto knihovně na iCloudu. Update vylepšuje i algoritmus pro detekci nehod, který je k dispozici u řady iPhone 14.

Drobná vylepšení se pak týkají aplikace Podcasty, mezi Widgety přibyl nový týkající se aplikace Apple Wallet, a při obracení stránek při čtení knih uvidíte na displeji novou „otáčecí“ animaci. V rámci nastavení Přístupnosti se objevuje nový režim, který utlumí jas displeje, pokud se ve sledovaném videu objeví stroboskopické efekty nebo záblesky světla.

Apple do systému vrací architekturu HomeKit, u které už vyřešil párovací problémy se zařízeními kompatibilními se standardem Matter i ovládání pomocí Siri. Opravy drobnějších chyb zahrnují problémy s rodičovskou správou obsahu i náhodné automatické ztlumení budíku. Update je už nyní k dispozici pro iPhony po celém světě. Aktualizace vyskočí mezi notifikacemi, nebo si ji můžete ručně stáhnout přes nabídku systémového nastavení.

Ani tentokrát není update zcela bez chyb. Pokud budete ze správce souborů otevírat iCloud, může se stát, že aplikace přestane reagovat. V tom případě bude potřeba restart zařízení.

Novinky v iOS

V pravidelně aktualizovaném článku mapujeme všechny podstatné změny a novinky, které se týkají operačního systému iOS.

Partnerem MobilManie pro testování iOS je společnost iSTYLE

Diskuze (25) Další článek: AppParade zná vítěze. Uspěla Zásilkovna a aplikace pro matky Mamio. U diváků bodovalo Qerko

Témata článku: Apple, iPhone, iOS, Aktualizace softwaru, Update, USA, Siri, Japonsko, Zabezpečení, Aktualizace, Aplikace, Volání, Operační systém, WebKit, Hluk, Novinka, HomeKit, Apple Wallet, Safari, Oprava, Verze, Google Fotka, Odladění, Nouzové volání, Apple iPhone na Heureka.cz