Novinky v katalogu mobilů na MobilManii

Opět jsme vylepšili databázi mobilních telefonů. Přehled všech inovací naleznete v krátkém shrnutí. Pokud máte nějaký tip na zlepšení, neváhejte a napište nám do komentářů pod článkem.
Novinky v katalogu mobilů na MobilManii

V minulých dnech jsme vylepšili katalog mobilů, k němuž se dostanete rovnou z titulní strany MobilManie, nebo prostřednictvím jednoduché adresy katalog.mobilmania.cz. V katalogu si můžete prohlédnout podrobné parametry všech mobilních telefonů na českém trhu a srovnat až tři mobily mezi sebou. V katalogu také pomocí redakční metodiky hodnotíme funkční vybavenost jednotlivých přístrojů.

Novinky

Náhledové obrázky ve srovnání. Jestliže si necháte porovnat dva nebo více mobilních telefonů, v hlavičce se kromě názvu nově objeví i náhledový obrázek. Na první pohled je tak jasné, o jaké telefony jde.

Odkazy na recenze. V odkazech na články o vybraném mobilním telefonu je zvlášť vyčleněna hlavní recenze, protože předpokládáme, že tento typ článku je pro čtenáře, kteří hledají informace o konkrétním mobilu, nejdůležitější. V sekci "Další články" se potom objeví odkazy na další důležité články, které k danému telefonu na MobilManii vyšly. K těmto odkazům se dostanete, když na adrese katalog.mobilmania.cz vyberete pouze jeden mobilní telefon.

Zkontrolované odkazy. V této souvislosti je také důležité, že jsme u každého mobilního telefonu v katalogu prošli, zkontrolovali a případně upravili odkazy na další články. Věříme, že zde nyní najdete opravdu nejdůležitější články, které k danému mobilu na MobilManii vyšly.

Co chystáme

Odkazy na manuály. Systém je již připraven na to, aby u mobilních telefonů v katalogu byly odkazy na stáhnutí příručky ve formátu PDF. Nyní manuály třídíme a snad již během několika dnů by tato služba měla být dostupná.

Katalog komunikátorů a chytrých telefonů. Díky univerzálnímu systému pro správu katalogů jsme mohli připravit novou databázi komunikátorů a chytrých telefonů. Nyní čeká jen na finální kontrolu údajů, doplnění některých chybějících položek a vystavení na webu. Komunikátory zatím nebudeme srovnávat podobnou metodikou jako mobilní telefony, zde bychom se asi nedobrali přijatelného kompromisu.

Vyhledávání podle parametrů. Univerzálnost našich katalogů má bohužel i stinné stránky: zatím v nich nelze vyhledávat podle parametrů. Rýsují se ale možnosti, jak tuto službu připravit, aniž bychom přišli o možnost jednoduché změny parametrů a struktury databází.

Pokud máte nějaký nápad, co by v našem katalogu mobilů nemělo chybět, nenechávejte si ho pro sebe. Nemohu samozřejmě slíbit, že vše stoprocentně splníme, každým návrhem se ale budeme zabývat.


(Jen na okraj: 30. října vyjde druhé, tentokrát podzimně-zimní vydání tištěného Katalogu mobilů. O něm se ale na MobilManii ještě včas zmíníme.)
Diskuze (9) Další článek: Minirecenze Siemensu MC60: foťáček a podivná klávesnice

Témata článku: Ostatní, Nov, Novinky, Kat, Katalog, MOBI, Mobil, Univerzální systém, Katalog MobilůGoogle není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

V době, kdy je tlak na volbu co nejsilnějších hesel, není nic výjimečného, když heslo zapomenete. Co ale dělat, když se pak nemůžete dostat do Windows?

Antonín Trčálek
NávodyHesloWindows 10
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Astrosnímek týdne: Světelné ozvěny z V838 Mon
Vojtěch Malý
AstronomieVesmír
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny